Wpis z mikrobloga

Mircy, był ktoś w Rzymie na zwiedzaniu Koloseum? Chętnie posłucham wrażeń. Zastanawiam się też nad optymalną ofertą zwiedzania. Jest dostępna przykładowo wycieczka VIP z dostępem do zastrzeżonych części podziemi i areny oraz wycieczka nocna, ale ona nie obejmuje Forum Romanum i Palatynu. Poza tym, obie opcje są dosyć drogie, ale uwzględniają przewodnika i ominięcie kolejek. Co polecacie, co jest warte swojej ceny, a na czym lepiej oszczędzić - chętnie posłucham. Wszelkie uwagi i porady mile widziane.
#podroze #wlochy #rzym #pytanie
  • 10
@bezczelny_klamca: ja byłam 1,5 roku temu - na tej podstawowej opcji. o ile dobrze pamiętam było zaraz po otwarciu po kowidzie i chyba nie miałam nic więcej do wyboru. Wtedy tez nie było ani kolejek ani ludzi i kupowaliśmy bilety od ręki pod Koloseum.

Ogólnie warto - ciekawie to od środka wygląda. Dobrze wcześniej obejrzeć Gladiatora - tam masz pokazane jak wyglądało kiedyś i fajnie się porównuje
oraz wycieczka nocna, ale ona nie obejmuje Forum Romanum i Palatynu


@bezczelny_klamca: a mimo to, naprawdę WARTO za nią zapłacić ;) (a jak masz możliwość, to warto obejrzeć i za dnia i w nocy ;P)

W 2019, chwilę przed covidem, miałem okazję w niej uczestniczyć i będę polecał każdemu (mimo ceny i faktu, że nie obejmuje Forum Romanum i Palatynu), a to z jednego zasadniczego względu - dla odczuć.
W ciągu
noelus - > oraz wycieczka nocna, ale ona nie obejmuje Forum Romanum i Palatynu

@be...

źródło: comment_1658320927TRMGcYHQ97w21vVsOJVBnf.jpg

Pobierz
@bezczelny_klamca: o, patrz - to jest z 2019, 2 mce przed moją wizytą: https://www.youtube.com/watch?v=a3Hnqx131Rs

a bilety brałem z tej strony: https://www.coopculture.it/en/products/colosseum-by-night-2022-colosseum-underground/

a co do reszty Rzymu :P must have to Muzea Watykańskie - najlepiej bilety online, na poranne godziny, bo potem też są tłumy i kolejki (ja byłem jakos o 8 czy 9 rano)
Świetne widoki na cały Watykan i okolice są z kopuły z Bazyliki św. Piotra, 8€ wstęp, trzeba
@bezczelny_klamca: jest to droga opcja, wiem, ale IMO warto. Bo o ile jeszcze Forum Romanum zobaczysz zza Kapitolu, za darmo (zejście po lewej stronie; nie pochodzisz po nim, ale je obejrzysz), o tyle Palatynu już tak nie ogarniesz. A znowu biletów tylko na FR i Palatyn nie kupisz; jedynie w zestawie z Koloseum za dnia - no a je też warto w ciągu dnia obejrzeć
@bezczelny_klamca: z tego co kojarzę, kupuje się podstawowy bilet do coloseum, forum romanum i palatyn (3 w 1). Dużo chodzenia, fajnie zaliczyć, ale na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia nie zrobiło;) jakby nie było, większość to kupa kamieni, tyle, że ma się świadomość, że to baaaaardzo stara kupa kamieni. No ale jednak być w Rzymie i nie wejść do coloseum;) ogólnie Rzym jest przepiękny, choć leży mnóstwo śmieci na ulicach, nawet w