Wpis z mikrobloga

Sytuacja na froncie wg. zbrodniarza wojennego Striełkowa Igora

W sprawie sytuacji na froncie:

Istnieją fragmentaryczne doniesienia o jakiejś aktywizacji rosyjskich sił zbrojnych na kierunku sumskim. Skala i głębokość operacji (mającej podobno zapobiec dalszemu ostrzeliwaniu terytorium Rosji) nie jest mi jeszcze znana, podobnie jak konkretne cele priorytetowe. W każdym razie jest to operacja taktyczna o ograniczonych celach.

Brawurowe meldunki o wyzwoleniu Siewierska i wkroczeniu naszych oddziałów na obrzeża Soledaru okazały się "kaczką". Siewiersk jest nadal w dużej mierze w rękach wroga (Zbrojne Siły Ukraińskie). Trwają lokalne walki z próbami progresu na poziomie taktycznym.

Przez ostatnie 3 dni na północ od Awdiejewki siły DNR starają się wykorzystać sukcesy sprzed miesiąca (jak wielokrotnie zaznaczałem — przerwane na rzecz przesunięcia sił w kierunku Lisiczańska). Ataki na Kamiankę są uparcie odpierane przez wroga ze względu na niezwykle małą liczbę sił, które mogą wysłać do ataku "zredukowane do jednego procenta swoich regularnych sił" "bataliony" sił zbrojnych DNR. *A także z powodu braku operacyjnego wsparcia artyleryjskiego na polu walki.* Nieprzyjaciel odpiera próby ataków prawie jednym ogniem artylerii. Dziś, o ile się informuje, próby ataków są kontynuowane, *choć dla samych atakujących (znajdujących się bezpośrednio pod ogniem wroga) negatywny wynik starań jest z góry wiadomy.*

Na froncie zaporoskim nie mam żadnych świeżych informacji.

Na froncie chersońskim trwa zacięta wymiana uderzeń rakietowych i artyleryjskich, w której obie strony ponoszą dotkliwe straty. Sądząc po intensywności, należy się tu spodziewać głównych bitew "trzeciego skutecznego etapu Specjalnej Wojennej Operacji" (Girkin oczekuje że kolejna intensyfikacja walk będzie tzw. "bitwą za inicjatywę", gdyż uważa że Ukraińcy zbierają siły na kontrofensywę).

Donieck, Stachanów, Makiejewka, Gorłówka i szereg innych miejscowości w LNR są nadal pod regularnym ostrzałem, mimo prób tłumienia baterii wroga przez artylerię i lotnictwo Sił Zbrojnych RF.

Ogólnie rzecz biorąc, trwa pauza operacyjna. Obie strony kończą przygotowania do nadchodzących bitew. Być może każdy z nich "czeka na pierwszy ruch" ze strony wroga.


==============================
Zbiórka na karetkę dla szpitala
Zrzuta na polskie drony dla Ukrainy
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar #onucowewpisy
Pobierz Aryo - Sytuacja na froncie wg. zbrodniarza wojennego Striełkowa Igora

 W sprawie sy...
źródło: comment_16581709092QPDgiym6q3QdfHSe24KI3.jpg
  • 5
Istnieją fragmentaryczne doniesienia o jakiejś aktywizacji rosyjskich sił zbrojnych na kierunku sumskim. Skala i głębokość operacji (mającej podobno zapobiec dalszemu ostrzeliwaniu terytorium Rosji) nie jest mi jeszcze znana, podobnie jak konkretne cele priorytetowe. W każdym razie jest to operacja taktyczna o ograniczonych celach.


@Aryo: dzisiaj byl komunikat gubernatora okregu ze sa dzialania w obrebie sumskim stad slychac wystrzaly w okolicy ale byly tez jakies informacje ze dostal w tamtym regionie sklad