Wpis z mikrobloga

Mam ochotę przejść znowu Gothic 2 (bez NK), pierwszy raz od lat. Czy są jakieś mody, które powinnam obowiązkowo zainstalować, żeby usprawnić rozrywkę? Mam na myśli coś, co nie wprowadza znaczących zmian do gry jako takiej (żadnych nowych lokacji, misji, sprzętów, itd), tylko coś w stylu usprawnień, jakie wprowadzono w Kronikach Myrtany.

#gothic #gothic2 #kronikimyrtany
  • 12
@Wykopen12: "Przyjdzie nam odkryć nieznane wcześniej tajemnice, zobaczyć nowe światy, zanurzyć się w nich i stać się świadkiem wielu wydarzeń, które przedtem nie miały miejsca."

No to to jest dokładnie to, czego właśnie nie chcę - ja chcę przejść Gothika takiego, jak pamiętam go z dzieciństwa, tylko lekko poprawionego pod kątem mechaniki.
@Wykopen12: To też wydaje się sporo dodawać :/ Nie ma jakiegoś moda, który skupia się wyłącznie na rzeczach typu możliwość usmażenia wszystkich kawałków mięsa naraz, możliwość użycia od razu bonusów do statystyk postaci?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KomosaBiala: obawiam się, że modów dla bez NK się takich nie produkuje. A przynajmniej nie kojarzę teraz takiego, może jest coś z dawnych czasów.

Niektóre skrypty Union można zastosować, ale to nie będzie dokładnie to o co ci chodzi. Takie mody są dla NK po prostu i jest ich kilka, ale też nie przypominam sobie takiego całkiem minimalnego

Poza tym G2 jest łatwe i nie ma w nim progów, więc można
@KomosaBiala: ostatnio wyszedł po polsku jakiś mod do G2nk usuwający wątki z samej nocy Kruka. Nazywa się Gothic 2: Moe edition. Zobacz sobie, choć muszę zaznaczyć, iż ostatnio pewien popularny w returningowych kręgach streamer z gothica bardzo wyśmiał tego moda. Ale generalnie wydaje mi się, że po twoim opisie ten mod jest najbliżej tego, czego szukasz
bary94pl - @KomosaBiala: ostatnio wyszedł po polsku jakiś mod do G2nk usuwający wątki...
@bary94pl: fajnie, że mody dla ludzi wolących grać bez NK też powstają, ale to nadal nie jest to, czego szukam. No nic, spróbuję pograć z samym DX11 i liczyć na to, że kontrast między oryginalnym Gothikiem a Kronikami Myrtany nie będzie się za mocno rzucać w oczy :P
@Bromatologia: xD nie no, wydaje mi się, że przesadził trochę, biorąc tego moda z perspektywy kogoś, kto już nic nie widzi poza returningiem. Ale dla kogoś, kto w returninga nigdy nie grał np. i grać nie zamierza, to taki Moe Edition będzie naprawdę fajnym myślę doświadczeniem po latach, ja sam dla nostalgii na pewno zagram w tego moda.