Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #prawo

Czy w sytuacji gdy nie będzie do końca miesiąca nikogo z przełożonych, żeby mi podpisać wypowiedzenie (prawdopodobnie tylko "na morde" będzie wyznaczona osoba przejmująca obowiązki), jeśli napisze tylko mail (załóżmy) 29 lipca to nadal obowiązuje wypowiedzenie od nowego miesiąca czy pracodawca może stwierdzić, że on się nie zapoznał i mi nie przyjmuje wypowiedzenia, i muszę siedzieć dodatkowy miesiąc?

Co trzeba zrobić, żeby nie mogli mnie przetrzymać kolejny miesiąc, gdy nie będzie miał kto tego podpisać? Mój pracodawca to prawdziwy #januszebiznesu , dlatego z nim trzeba być ubezpieczonym
  • 21
@xxx12321_new: @lexico: no, ale jeśli nie będzie szefa, ani osoby upoważnionej która by mogła odebrać tą przesyłkę i przez to nie zapoznają się do końca miesiąca, to chyba wtedy jest to nieważne tak czy siak (Art. 61. Kodeksu cywilnego
§ 1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.
). Nie
@Inatine masz podpis elektroniczny? Wtedy mógłbyś wypowiedzenie złożyć mailem.
Edit: w zasadzie nawet jak nie masz e-podpisu to możesz złożyć wypowiedzenie mailem. Będzie błędne, ale ważne.
@Inatine: jezu #!$%@? wyślij wypowiedzenie pocztą polska za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na adres firmy, ew do kadr i miej to z głowy, poco kombinować i sobie życie utrudniać z mailami srajlami. xD

doręczenia mailowe są problematycznie z pkt widzenia procesowego zarówno po stronie nadawcy jak i odbiorcy.
@ks2m: @eltanol3000: @lexico: listonosze w tym miejscu w którym pracuje zawsze przynoszą awiza zamiast listów czy przesyłek... Jeśli przy potwierdzeniu odbioru mają obowiązek doręczyć do rąk własnych to luz, ale jak mogą awizować, to to się na 100% stanie tutaj
więc w ostateczności można tak..


@Inatine: ale kombinujesz ...
Wyślij list i będzie ok.

Mirabelko, miej jajniki wywalone. Teraz Janusz ma problem, że nie ma pracownika.
@Inatine kurła typie. 2 awiza i pismo uznawane za doręczone co wynika wprost z przepisów.
że odbiorca się nie zapoznał nie twój ból.


opcjonalnie idź na sekretariat, miej w dłoni 2 egzemplarze wypowiedzenia, jeden wręcz pani halince, drugi karz podpisać 'WPŁYNĘŁO/PRZYJĘTO i data + jej podpis i pieczątka firmy"