Wpis z mikrobloga

#rower
Kupiłem sobie kask rowerowy (przez neta, żeby zwrócić w razie czego) i jest bardzo wygodny i przy energicznych ruchach głowy nie rusza się, ale gdy przesuwam go ręką przód, tył to jeździ po całej głowie. Tak ma być? xD Na boki się raczej nie przemieszcza.
  • 11
@pstrokatasroka: tak jest. https://www.amazon.pl/gp/product/B0776WPF71/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 to dokładnie ten sam kask. Może przesadziłem, że chodzi po całej głowie, ale delikatnie przód tył chodzi i się zastanawiam, czy tak ma być. Liczyłem obwód głowy i mam niby 57/58, czyli mieszczę się w przedziale. Gdy założę go na głowę i nie zapnę go na dole i ruszam głową to nie spadnie. Rusza się jedynie jak przesunę ręką. Wiem. że to bez sensu pytać się przez
Gdy założę go na głowę i nie zapnę go na dole i ruszam głową to nie spadnie.


@nortonas: nie zapinaj go pod szyją i wtedy energicznie pomachaj głową, jak przy sraniu po kebsie np. Nie powinien Ci spaść z głowy ani nawet się przemieścić. Kask dodatkowo można regulować gąbkami, producenci dorzucają je często do kasku ale nie wiem jak Giro akurat. Jak kask się ewidentnie rusza przód tył to do wymiany
@PrzekliniakCQ: Pewnie, że tak. Nie ma co wyrzucać xd. Właśnie zdziwiło mnie to, że ma tyle pozytywnych opinii na Amazonie. Praktycznie brak negatywów i przy tym jest dosyć tani. Poczytałem teraz o MIPSie i faktycznie wynika z tego, że będzie się ruszał podczas ruchania ręką. Gdy trzymam go na głowie to praktycznie nie ma luzu, no może jakiś minimalny, ale na pewno nie spadnie ;)