Wpis z mikrobloga

Czy wzmacniacze wi-fi działają tylko w jedną stronę?
Tzn. wpinam internet przez LAN i rozgłaszam czy jest opcja, aby podłączyć do takiego wzmacniacza np. komputer i korzystać z internetu przez LAN? A taki wzmacniacz użyć do połączenia wi-fi z routerem? Bo jak czytam opisy to wygląda, że tylko w jedną... :/

Mam Huawei B315 i padł mi w nim LAN, a potrzebuję podłączyć kilka urządzeń kablem.
Czy może jest jakieś inne tanie urządzenie, które połączy się z B315 przez wi-fi i z niego będę miał dostępny LAN?
Wołałbym nie wydawać kupy kasy na nowy router LTE bo raczej za rok-dwa przejdę na światłowód.
#siecikomputerowe
  • 10
  • Odpowiedz
Nie używaj tego gówna.


@brokenik: Piszesz o tym wzmacniaczu TP-Link? Dlaczego? Jest coś lepszego w podobnych pieniądzach? Bo nie zależy mi na szybkości połączenia. Jedynie muszę się połączyć przez wi-fi z B315 i dalej puścić sygnał kablem. Nie będę na tym grał czy oglądał filmów.
  • Odpowiedz
@TheDarkSideOfTheMoon: Tak. Kup sobie nawet używany TP-Link 740/840N - wgraj OpenWRT i skorzystaj z trybu Station/Client. Ew. możesz kupić np. Mikrotik HAP Lite - przełącz w tryb Station-Bridge lub Station-Pseudo-Bridge - używane kupisz za 50zł.
  • Odpowiedz