Wpis z mikrobloga

W którym szpitalu na #dolnyslask polecacie wykonać zabieg na przegrodzie nosowej? (jedna dziurka przegrody jest wąska) Których szpitali nie polecacie? Chodzi mi o jakość usługi (NFZ) a nie termin. Wiemy, że na NFZ nie mogę spodziewać się nic specjalnego, ale może coś polecicie lub odradzicie. Np. jak z wojewódzkim szpitalem specjalistyczbym w Legnicy? Daje rade? Bo jest wolny termin na niedługo (co jest podejrzane). Wolę poczekać, ale pójść do lepszej placówki niż gorszej.

Drugie pytanie może macie jakieś porady co do takiego zabiegu? Czgo się spodziewać, jak się przygotować?

#wroclaw #legnica #jeleniagora #zgorzelec #luban #lubin #swidnica #olawa #nfz #przegrodanosowa #operacja #szpital #porady #laryngologia
  • 22
wolałbym coś na Dolnym Śląsku i w ramach NFZ (koszt prywatnie to ok 4k zł)


@kaczoor: tam jest na nfz. To jest na tej zasadzie, ze ośrodków specjalizujacych sie w danej dziedzinie jest mało. Przykładowo dłonie robi się w Trzebnicy, a kolana w głuchołazach. O przegrodach nosowych słyszałem że robi sie tam pod warszawa. To że szpital ma rangę wojewódzkiego i najwyższą referencyjność nie oznacza że robią tam jakościowo dobrze. Na
@kaczoor: Zgorzelec, zrosty, poszukajmy sobie filmów jak się robi. Na NFZ młotek a chrząstki powinny się jakoś modelować a później założyć coś co zapobiega zrostą. No i nos mi się skrzywił po zabiegu, drugi raz bym nic na NFZ nie robił.
Jaką metodą Ci robili na NFZ a jaką prywatnie?


@kaczoor: dodam ze swojego doświadczenia z innym tematem, że na NFZ maja zazwyczaj tanie metody leczenia i zazwyczaj inwazyjne. Znalazlem lekarza ktory chyba jako jedyny w polsce robi to co chcialem mało inwazyjnie i przyjmuje w szpitalu na kamińskiego. Zabieg 30 minut i do domu, gdzie normalnie w szpitalu spedza sie kilka dni a potem kilka dni dochodzi sie do siebie. Okazalo
@kaczoor: W Zgorzelcu.

Mają solidny oddział laryngologii, chociaż wyglada jakby był przed remontem w 82’.
Super terminy w porównaniu do Wrocławia czy Legnicy.
Znajomi robili tam przegrody, migdały czy zatoki, wszystko super.
@kaczoor: Różowa robiła w styczniu w KCM Clinic w Jeleniej, na NFZ, czeka się krócej niż we Wro, wszystko było w porządku, po zabiegu zadowolona. Tylko koniecznie w KCM bo tam robią jakaś normalna metoda a jest jeszcze drugi szpital gdzie robią „młotkiem” i tego nikt nie poleca. No i w KCM jednego dnia jest się przyjętym i robią zabieg, na drugi dzień wypis.