Wpis z mikrobloga

Siemanko, wystawiłem mieszkanie na wynajem po dość sporej w sumie kwocie bo chciałem zobaczyć jak zareaguje rynek( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jak wystawiłem wczoraj późnym wieczorem to dziś do 11 miałem już z 7 telefonów i każdy od obywateli z ukrainy. Mam pewne obawy co do wynajmu osobom z ukrainy ale no nie moge być z drugiej strony taki strachliwy i może jednak warto? Wynajmuje ktoś z Was mieszkanie/pokoj takim osobom/osobie? Mam sporo zapytań od rodzin(mieszkanie dwupokojowe) Da się jakoś dodatkowo zabezpieczyć? Czy osoby z Ukrainy muszą podawać w urzędach miejsce zamieszkania i czy je wynajmują czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę ukrywał, że nie myślałem o odprowadzaniu podatku od takiej czynności xD ale no chyba w przypadku Ukrainy jest to konieczne bo jest to również proste do wykrycia?
#nieruchomosci #wynajem #wroclaw #krakow #ukraina
  • 24
@Boroborro: bywa różne, patrz na to czym się zajmują zawodowo, moje doświadczenie i znajomych potwierdzają, że z Ukraincami jest więcej problemów,, ja biorę kaucję podwójną.
@Boroborro: Powiem Ci, że pomagam jednej rodzinie z Ukrainy i jest ciężko. Nie chcą ludzie wynajmować Ukraińcom.

Z takich rzeczy, które mogą Cię zabezpieczyć wynajem okazjonalny u notariusza, lub wynajem instytucjonalny.
Tak samo - jak ktoś z rodziny prowadzi firmę - to wynajem na firmę - wtedy nie obowiązują ich prawa lokatorskie.
@TDDwBashu: Właśnie dzwonił do mnie Pan z UA który prowadzi tu firme i szuka mieszkania dla swojego pracownika - jeżeli on prowadzi firmę i wynajme "jego firmie" to mieszkanie to jestem wtedy bardziej bezpieczny?
@TomTao: dzięki! o kaucji w sumie nie myślałem
@Boroborro: Znajoma wynajmuje właśnie mieszkanie, więc coś tam mogę Ci powiedziec jak to wygląda. Oni przede wszystim szukają kwater dla pracowników. Ona ma dwa pokoje w mieszkaniu i przyszła jakaś babka z Ukraińcami,bo oni nie panimaju i mówi, ze no ładne ładne, tu będziecie w 3 spać w łózku, w tamtym też w 3, jedna osoba na fotelu, o wanna jest to też ktoś może spać hehe. Znajoma się pyta ile
@Boroborro: TL;DR: Nigdy więcej.

Mieszkanie po 6 miesiącach zajechane do reszty. Syf taki, że firma sprzątająca wzięła podwójną stawkę. Mnóstwo rys, uszczerbień i ogólnie uszkodzeń wyposażenia. Nie zapłacili ostatniego czynszu, mówiąc żebym potrącił sobie z kaucji, bo ponoć nie mieli środków i pracy. Sąsiedzi jakoś mocno nie narzekali, ale zdarzyło się, że pisali mi SMSy w nocy. Prawnik powiedział, że szkoda moich kosztów na sprawę sądową, bo ściągalność od nich jest
@TDDwBashu: a czym się różni eksmisja człowieka który mieszka w mieszkaniu na firmę od mieszkania na siebie. Skoro tu i tu jest bezumowne korzystanie, więc jaka jest różnica jaka była umowa? Eksmisja to eksmisja