Wpis z mikrobloga

Zauważalny jest duży ból tyłka wobec trzech grup zawodowych: programiści, lekarze i kontrolerzy lotów. Dziwnym zbiegiem okoliczności to zawody dla bardzo inteligentnych jednostek, z bardzo dużym progiem wejścia. Do tych branż nie da się brać ludzi prosto z ulicy.. szanujmy te grupy bo w innym przypadku znajdą docenienie za granicami naszego kraju. NIE ZAZDROŚĆMY IM ZAROBKÓW!
#przemyslenia #programista15k
  • 33
@Vedar programowanie nie różni się niczym od budowlanki. Tylko zamiast kielni i młotka masz klawiaturę i myszkę. Całe to #!$%@? o programistach jako wybitnych jednostkach to sztuczne podbijanie sobie ego. 95% to zwykli klepacze kodu i specjaliści od googlania cudzych rozwiązań ma stack overflow. I mówię to jako programista. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Programiści zarabiają dużo siana bo jest taka a nie inna koniunktura i popyt przewyższa podaż.
Te czasy się skończą kiedyś


@JuzTuKiedysBylem: póki co dopiero się zaczęły. 15 lat temu jak zaczynałem to byłem zadowolony, że dostaję prawie średnią krajową, a żeby zarabiać dwie czekałem, nie pamiętam, 5-8 lat? Teraz juniorzy potrafią dostawać dwie krajowe na start i podwoić zarobki w 2 lata. Raz na parę lat jak dostałem dobrą podwyżkę to sobie mówiłem - o #!$%@?, to już jest sufit. 100/h jako senior na B2B to
@Vedar: no ja przede wszystkim zakończyłbym z mitem, jakoby lekarze byli ponadprzeciętnie inteligentni. W ogóle takie generalizowanie w zależności od zawodu jest niezasadne. Spotkałem w swoim życiu średnio inteligentnych lekarzy, którzy dobrze wyuczyli się na pamięć swojej wąskiej dziedziny. Programista - no chyba wszyscy wiemy, że tych co zarabia bardzo dużo jest garstka - reszta zarabia tyle co dobry mechanik. Kontrolerzy ruchu - przyznam, że nie wiem dokładnie na czym praca
@a5f5c1: bo byłoby mi ciężej znaleźć i nigdy nie próbowałem aż tak cisnąć. Kumpel teraz zmienia właśnie bezpośrednio (chociaż to jakiś pośrednik go dorwał) za taką stawkę. Od lat sam nie szukam roboty, wolę poczekać aż mnie sama znajdzie. To co mam to jest kupa siana, więc się nie siłuję za bardzo
@Vedar: gówno prawda, żeby klepać te pięć cyfr (dla Polaka duże pieniądze) nie trzeba być wcale inteligentnym tylko wyuczyć się klepania frontu/CRUDów i nabić x lat expa, większość programersów to nie są jakoś ponadprzeciętnie inteligentne jednostki tylko osoby, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.
@Porucznik_Nos

Kontrolerzy ruchu - przyznam, że nie wiem dokładnie na czym praca polega (poza patrzeniem na radar i wydawania zgód i odmów) ale zakładam, że nie wymaga to nie osiągalnych dla ludzi obrotów pracy mózgu.


"Nie znam się, ale mimo to się wypowiem" xD

Ale co do reszty wypowiedzi to prawda, niestety.
@NoMoreTearsJustSmile: No gościu, to nie jest "nie wiem ale się wypowiem". Nie pracowałem jako kontroler i nie znam nikogo kto pracuje ale to chyba nie jest trudno się domyślić na czym mniej więcej ta praca polega? Nie wiem jak wyglądają szczegóły pracy, bo może w grę wchodzą skomplikowane kalkulacje które trzeba szybko wykonać a ja o tym nie pomyślałem. Nie mniej są takie obszary w życiu gdzie wystarczy Ci ogólne szacunki/rozeznanie