Wpis z mikrobloga

@pinczerus: Do niedawna tak było można. Już nie można, bo zmieniono przepisy i można tylko osobiście złożyć. Spowodowało to problemy i kolejki.
  • Odpowiedz
@wigr: @jmuhha: trzeba odcisk palca? ostatnio kobita wymieniała i jej baba w urzedzie powiedziała że to tylko zeby potwierdzic przy odbiorze, ale przeleciałem ustawe i ten odcisk zostaje pobrany na ament w ich archiwach tak w skrócie, ale jest coś ciekawego, jak fizycznie nie można pobrać odcisku to się nie pobiera, jak będe wymieniać to rozpuszcze sobie supergluta na palcach, niech się #!$%@?ą
  • Odpowiedz
@pinczerus: @szczekacz666: Generalnie to trochę wina UE, bo nakazała Polsce odciski. Polska była jedynym krajem w UE, gdzie taki wniosek można było składać całkowicie przez Internet, więc nikt sie ze zdaniem Polski nie liczył.

Ale to jest też trochę wina Polski bo istnieje techniczna możliwość by zbierać odciski palców przy odbiorze i wgrywać je od razu w urzędzie na chipa. Wystarczyłoby trochę dobrej woli. Trudniej z własnoręcznym podpisem wydrukowanym na
  • Odpowiedz
@szczekacz666: Jak dla mnie wymaganie zarówno odcisków palców w chipie i odręcznego podpisu to idiotyzm. Nawet polscy urzędnicy byli przeciwni. W tym przypadku unijni biurokraci ich przebili.
  • Odpowiedz
@szczekacz666: @wigr:

na ament w ich archiwach tak w skrócie

No niby nie w archiwach a w chipie, ale też czytałem jak to wchodziło że wszystkie instytucje w unii, jak policja czy straż graniczna, mają do tego wgląd. Zresztą była afera na wykopie. W każdym razie #!$%@? im wierzę, mają bazę jak nic.
  • Odpowiedz