Wpis z mikrobloga

@DOgi: Z tego, że byłem przekonany o tym że quadcopter jest w trybie Stable, a był w trybie Horizon. Dałem Throttle(gaz) i Pitch(przechyl do przodu) na maxa, gdyby był, tak jak myślałem w trybie Stable to po prostu poleciał by równo nad ziemią a ponieważ był w trybie Horizon zrobił pętlę do przodu. Nauczka na przyszłość. żeby zawsze sprawdzać wszystkie przełączniki na nadajniku.
  • Odpowiedz
@Czayen: Czy mogłbyś mi jakoś doradzić w jaki sposób zacząć zabawę z budową i nauką latania takim quadrocopterem? Byłbym bardzo wdzięczny za każde info w stylu: gdzie kupujesz części, gdzie można znaleźć schematy do łączenia elektroniki itp. Dodatkowo czy wiesz może jaki udźwig ma Twój quadrocopter? Pytam ponieważ docelowo (oprócz świetnej zabawy samym lataniem) chciałbym zamontować na nim GoPro2. Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :D
  • Odpowiedz
@soaringsing: Ok, ja też zaczynałem zupełnie od zera, nie miałem zupełnie żadnej wiedzy na temat RC i jak widać jak się chce to się da ;)

Jeśli chodzi o budowę to ja zacząłem przygodę od czytania i oglądania filmików etc. na temat RC. Bardzo polecam fora rc-fpv.pl oraz rcgroup.com (EN).

Jeśli chodzi o elektronikę to ja zacząłem od Arduino Nano z żyroskopem z WMP (Wii Motion Plus) oraz akcelerometrem z Nunchucka
  • Odpowiedz
@Czayen: Bardzo dziękuję za niesamowicie pomocną odpowiedź!! Mam nadzieję, że w przyszłości też będę się mógł pochwalić filmikami z lotów (niekoniecznie z kraksami ;) Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@Czayen: Mimo, że już trochę stare to bardzo mi się przyda :) Jakiś czas temu nakręciłem się na zrobienie czegoś takiego, ale jakoś się za to jeszcze nie zabrałem, a tutaj wszystko jak na tacy! Dzięki :)
  • Odpowiedz