Wpis z mikrobloga

@jurdziol_: ja myślę że spoko bo takie zabezpieczenie dupy przed kolejnymi kryzysami.

Tylko pytam bo pewnie jak zwykle są jakieś niuanse i może okaże się że tak naprawdę to trzeba do tego dopłacać bo coś tam itd
@Kantar: Montuj i namawiaj aby sąsiedzi poparli pomysł, bo zużycie pewnie macie ogromne rzędu kilkudziesięciu kilowatów w każdej chwili i wspólnoty nie mają stawek regulowanych przez URE. U mnie stawka dla wspólnoty wzrosła ponad 3-krotnie w pół roku i to dopiero początek. Zamontowaliśmy fotowoltaikę na początku roku.
@Laszl0: to chyba nie działa tak że zniżka kosztów wychodzi tylko jak same panele działają. Tylko część niewykorzystana z dnia się odsyła do sieci i z tego jest zwrot coś takiego.

Ale ogólnie korytarze, garaże, to w dużej części z tych miejsc nie ma światła słonecznego. Plus windy, pewnie jakieś pompy i inne gówno z tego też korzysta
@Kantar: Tylko po co PV do oświetlenia części wspólnych, skoro pv działa tylko w dzień, gdy jest jasno i nie trzeba oświetlać części wspólnych?


@Laszl0: Hmm jak ma w budynkach windy to one generuja najwieksze zuzycia pradu. Taki silnik w windzie ma kilkanascie KW.