Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ma ktoś może suszarkę automatyczną LG w której obrócenie bębnem bez podłączenia zasilania powoduje zaświecenie oświetlenia w wnętrzu? W sumie to by nie było dziwne, nawet bym powiedział że to ficzer - ale po podłączeniu suszarki do gniazdka, i po obróceniu bębnem na wyłączonej na panelu sterowania suszarce najpierw wywala bezpiecznik nadprądowy obwodu a później zaświeca się oświetlenie w bębnie xD
Po włączeniu suszarki z panelu sterowania przeskakują jakieś przekaźniki i mogę sobie kręcić do woli.

Suszarka LG RC90V9JV2W
W momencie pisania postu suszarka ma tydzień

Zauważyłem świecenie bębna już po zdjęciu pierwszego kartonu transportowego jak się bawiłem nową zabawką, dopiero ostatnio jak wyjmowałem wysuszone ubrania i obracałem bębnem jak w pralce żeby wybrać skarpetty to wywaliło mi ten obwód. Ktoś coś? Szukałem podobnych problemów na anglojęzcznych stronach ale nic, i o dziwo temat nie był milion razy poruszany przez januszy elektroniki na elektrodzie :v

Aa i tak już zgłosiłem reklamację do LG i zapewne to naprawią albo wymienią, ale jestem czysto ciekawy czy ktoś też tak miał albo czym dokładnie w elektronice może to być spowodowane? Sterownik silnika wadliwy i przepuszcza napięcie generowane obrotem silnika, po czym zasila elektronikę pralki która się załącza i przepuszcza to do sieci, a że obroty się nie zgadzają fazowo i częstotliwościowo z siecią to cyk zwarcie? Suszarka poza tym chyba działa normalnie bo suszy pranie xD

#lg #elektronika #elektrodacontent #agd #elektryka
  • 2
@impossibru: moja LG RC80V9AV3Q też zapala lampę oświetlenia wnętrza po obróceniu bębnem, ale wygląda mi to właśnie na celowi ficzer, oświetlenie zapala się po chwili, nie w takt kręcenia. No i u mnie nie wywala bezpiecznika.

Sterownik silnika wadliwy i przepuszcza napięcie generowane obrotem silnika, po czym zasila elektronikę pralki która się załącza i przepuszcza to do sieci, a że obroty się nie zgadzają fazowo i częstotliwościowo z siecią to cyk