Wpis z mikrobloga

@CzarnoksieznikJanusz: A stawki niższe niż nawet Google w Polsce. Dostaniesz na l6 około 100k USD w TC, tylko vesting w pierwszym roku to 5 procent, a w drugim 15 xD Czyli przez dwa pierwsze lata dużo mniej zarabiasz i musisz wytrzymać ponad 2 lat żeby dostac sensowny vesting
@CzarnoksieznikJanusz: Powiedzmy że pracowałem/pracuje w faangu, a o amazonie każdy wie pracujący w takich firmach. Pewnie, znam gościa z Kanady, który pracuje w Amazonie i jest zadowolony. Wszystko zawsze zależy od teamu, ale przeważnie cloudowe teamy mają kijowy WLB. Zwyczajnie jak myślisz o faangu, czy tam około faangowej firmie jak unicorny to przeświadczenie jest o świetnym WLB, wysokiej pensji, dbaniu o pracownika. Tak, jest to prawie zawsze prawda, może w metcie
@RapIArbuzy: No i spoko, pol swiatu tego kwiatu :) Ciekawi mnie tylko dlaczego - przeczytalem kiedys, ile kosztuje rekrutacja takiego specjalisty (a L6 to nie znow taki wysoki level) - wyrzucanie kogos tylko zeby wyrobic targety po prostu sie nie oplaca. Ale jestem ciekawy, wiec pewnie sprobuje. Dzieki za odzew.
@CzarnoksieznikJanusz: Ciężko mi odpowiedzieć dlaczego, z jednej strony Amazon płaci bardzo dobrze, nawet nie uwzględniając kijowego vestingu. Co prawda w Polsce nie tak superowo, rekrutacje nie mają banalne, to mimo wszystko dobra firma, ale w żadnym calu nie dbają o pracowników. Okej, rozumiem że jest podejście na zasadzie wydajności, ale w Amazonie jest to zwyczajnie nie fair, bo masz quote na team/dział, więc nawet jak masz dobry performance to możesz polecieć.
@nick230: Big4 nie jest złe wbrew pozorom bo oferują b2b w Polsce i można ładnie podatkowo to ugrać, ale faangowe firmy są trochę inne. Przede wszystkim płacą bardzo dużo (w USA xD) i duża część pensji to stock. Przykładowo linkedin, airbnb, uber, qualtrics, splunk, box, remitly, google itd. Niektóre z nich są dostępne w Polsce i płacą dużo mniej, ale nadal ponad rynkowo w stosunku do lat doświadczenia. W Polsce na