Wpis z mikrobloga

  • 0
Jak wygląda procedura gdy nie zgadzam się z naliczeniem cła?

Zamawiam parę rzeczy z Japonii, wartość nie przekracza 150 euro, mam jakąś możliwość podważenia w przypadku jeżeli naliczyliby cło? Jeszcze czekam aż dotrze do Polski ale wolę być przygotowany.

Przesyłka z amazona

#podatki #pytanie #japonia #prawo #amazon
  • 8
  • Odpowiedz
@zolcix: "Cło na to wynosi 6,5% a VAT 23%. Istnieje możliwość zwolnienia z cła, pod warunkiem przedstawienia świadectwa pochodzenia (produkt musi być wyprodukowany w Japonii)."
  • Odpowiedz
@zolcix: "Poczta Polska a przesyłki do wartości 150 EUR
Zakładając, że korzystamy z Poczty Polskiej (najczęściej), dysponuje ona pełnomocnictwem o charakterze ustawowym, czyli uprawnieniem do dokonania na rzecz adresata elektronicznego zgłoszenia celnego. Na bazie tego co znajduje się w deklaracji nadawczej, Poczta Polska sama z siebie – ale za 8.50 PLN (niezależna od wartości paczki) – „odprawi” za nas paczkę. Czyli znika to, co znaliśmy dotychczas: pismo z UC, sporządzenie naszego
  • Odpowiedz
@zolcix: dla porównania pocztą mi przyszła paczka ze słodyczami z Japonii, zadeklarowana wartość na paczce 1061 jenów, czyli jakieś 36,5 zł, na poczcie chcieli 16 zł z groszami, z kurierami jest chyba jeszcze gorzej przynajmniej na podstawie paczek z USA które dostawałem
  • Odpowiedz