Wpis z mikrobloga

Znalazłem sobie grata, w którego chciałbym wpakować kasę (trochę uciekając przed inflacją, a trochę po prostu coś porobić przy innym samochodzie).
Czy do Subaru Leone z 1984 części nadal są osiągalne? Przeglądałem jakieś allegro/intercarsy i inne takie, ale tylko części eksploatacyjne typu oleje, świece, paski są jako pasujące. Jest jakiś specjalistyczny sklep z zapasami?

#subaru #mechanikasamochodowa #samochody
  • 13
@macgajster: Jeśli chcesz iść w 30 letnie subaru to polecałbym chyba bardziej Legacy I, na pewno będzie łatwiej niż Leone.
Pamiętaj że części mechaniczne jakoś się znajdą, jeśli nie nowe to może regenerowane, ew. używane.
Problem będzie większy z częściami blacharskimi, szybami.
@pug_in_stug: Leone znalazłem, jest tanie, biturbo, 4WD, superwagon. Mankament ma ten, że stoi od 16 lat i na pewno coś poza zmianą opon i paliwa będzie do zrobienia. Wygląda spoko, niepozornie i jednocześnie jest ładnie kanciaste.
Raczej te argumenty były za, aniżeli pakowanie się w Subaru jako zachciewajka na markę.

@macgajster: A nie lepiej coś bardziej popularnego i dostępnego w naszej części świata? Jakieś volvo 480, albo jakąś toyotę(celica, mr2,corolla) albo Hondę(crx, accord coupe, preluda), a jak lubisz kanciaste, to jakiś mercedes np. W124 coupe. Moim zdaniem mercedes W124 coupe z mocnym silnikiem byłby najlepszą i najbardziej bezpieczną inwestycją "antyinfacyjną"
@macgajster: 16 lat stania to jest jajko niespodzianka. Może być cacy, zrobisz hamulce, paliwko, parę pierdół i będziesz śmigać.
ALE jeśli gdzieś jakaś pechowa wilgoć, nieszczelność to możesz te biturbo sobie przerobić na stolik w garażu.
Jeśli się zdecydujesz na zakup będę bardzo kibicować w odbudowie, bo przywracanie życia takim samochodom, jest bardzo trudne, ale też bardzo satysfakjonujące, bo stajesz się właścicielem naprawdę wyjątkowego pojazdu z wymarłego gatunku ( ͡°
@ApuNahasapeemapetilon: no właśnie volvo słabo mi podchodzą, bo ich kanciastość jest aż za kanciasta, a pozostałe oklepane i zbyt popularne : < Jednocześnie to ma być dupowóz, więc silnik powyżej 2,5 - 2,6 to na dzisiejsze ceny zarzynanie portfela (LPG :3 ).

@pug_in_stug: dlatego staram się wybadać teren przed wyrzuceniem kasy na przycisk do papieru :)
Wyremontowałem malucha, włącznie z odtworzeniem wzoru na welurowej tapicerce, jestem na etapie prototypu słabo
@macgajster: poka zdjęcia tego malczana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
spoko cena jak za turbo Leone, jeszcze jak odpala to już w ogóle
zrób rozpoznanie z częściami na grupkach subarowych na fb: graciarnia subaru, części do subaru, subaru abc części. Możesz też się odezwać do sklepów/warsztatów specjalistycznych subaru: gc8.pl, mts, carfit. Z doświadczenia wiem że pracują tam bardzo spoko ludzie, którzy chętnie doradzą
@pug_in_stug: dużo nie mam, bo nie pstrykam zdjęć, ale tu wstawiłem jedno takie, w załączniku obszyte fotele (jeszcze bez przyklejonego znaczka IG).
Czy Leone odpala to nie wiem, będzie trzeba się dogadać jakoś z właścicielem na testy i spore oględziny jeśli będę się w to pakować.

@Mariusz_G: @pug_in_stug: dzięki za wskazówki, podzwonię i popytam co tam się da z tego złożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz macgajster - @puginstug: dużo nie mam, bo nie pstrykam zdjęć, ale tu wstawiłem jedno ...
źródło: comment_1657206271mESQD3OSTahnvlcLVTAQxg.jpg
@Mariusz_G: problem polega na tym, że takie Subaru to znalazłem tylko jedno, prawdopodobnie nie odpali bez wstępnego wkładu, a co dopiero jazda z w miarę spokojną głową ¯\_(ツ)_/¯ Jak mi nie wypali opóźnione kupno pierwszej opcji (Rover) to wtedy będzie próba skoku na Leone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@macgajster: Mysle ze mechanicznie bedzie do ogarniecia,jak go ruda nie zjadla za mocno i nie ma brakow lamp,szyb,blacharki ro warto sie zastanowic.Znalazles jedno bo jedno wyplywa na rok/dwa do sprzedania.Starych porshe,bmw jest na peczki,badz wyjatkowy i ratoj dziadka.Poka zdjecie jak masz.
@Mariusz_G: zdjęcia niestety są liche, ktoś nie umie robić, ma bardzo ciasny garaż albo obie te opcje (i tak to wygląda). Rdzę widać na półce akumulatora i w rogu klapy, ale nie jakoś specjalnie mocno. Blacharkę da się na spokojnie dorabiać, ale jeśli będzie trzeba wymienić jakieś elementy stosowane tylko w tym modelu to mogiłka.
Pneumatyką to bym się nawet pobawił, bo może udałoby się znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu i