Wpis z mikrobloga

Jestem pierwszy tydzień w nowej robocie (tzn. od piątku, tylko wtedy jakieś bhp czy coś) i mieliśmy pierwszy planning dzisiaj w którym brałem udział. Normalnie robimy wycenę i tam teamlead rzuca, że ile integracja z PayPalem będzie trwać, no to normalnie mówię, że 2-3 godzinki zejdą, bo trzeba przetestować, a inni takie wielkie oczy i mówią, że to 4-6 dni roboty. Trochę próbowałem wyjaśnić, że to przecież dwa strzały do API no ale okej.. Jedziemy dalej, coś tam musiałem podawać, bo planning poker to zawyżałem w sumie żeby już się nie musieć tłumaczyć i wtedy przychodzi moment, że wyceniamy deploy tego na AWS, normalnie bym powiedział, że to godzina roboty, ale mówię - yolo, trochę zażartuję. Ci tam znowu swoje, że 2 dni, 3 dni, a ja że 2 tygodnie xD Już myślę, że wszyscy piedolną ze śmiechu a na to project manager, że w sumie to może o czymś inni nie pomyśleli i nagle sie zaczeła litania co może się niby zdupić jak będziemy robić publisz na Amazona... finał tematu - 8 dni roboczych na to xDDDD Nie mogę po prostu z tego i bekę mam straszną. W dwa tygodnie zrobimy integrację z PayPal i zaczniemy, ale tylko zaczniemy deploy tej zmiany. A to wszystko oczywiście pod przykrywką scrumu i tego typu #!$%@?ów. Zespół wciska project managerowi każde gówno a ten myśli, że to tyle ma trwać. Nie powiem, podobami się to, przynajmniej se książki na zdalnym poczytam, albo w gierki popykam.

#scrum #programowanie #programista15k #programista #java #pracbaza #zalesie #heheszki
teddybear69 - Jestem pierwszy tydzień w nowej robocie (tzn. od piątku, tylko wtedy ja...

źródło: comment_165712937709CSXbNxbPw7Y7fFsM3tFe.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
co? Pewnie jesteś zasiedziałym dziadkiem na stołku i boisz, że już nie nadążasz, co?


@teddybear69: Po co robić szybko jak można wolniej a płacą tyle samo + w wolnym czasie popykasz w gierki? Szanujmy się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 162
@teddybear69: jeśli firma jest dobrze zarządzana to żadnej zmiany nie da się zrobić w 2h. Przecież to trzeba taska ogarnąć, kod zmienić, napisać co się zmieniło, przetestować i wdrożyć. Jak robisz se coś prywatnie to może i w 5min ogarniesz, ale w dużych projektach to tak nie działa. I bardzo dobrze, że jest ta cała ścieżka, bo pozwala uniknąć wielu błędów, które później po takiej pięciominutowej zmianie trzeba odkręcać przez 3
  • Odpowiedz
@pwone: jeśli firma jest dobrze zarządzana, to można wdrażać każdego pomyślnie zbudowanego commita, można sobie też odpuścić wycenianie z dupy. Odwracanie 3 dni bierze się właśnie z takiego podejścia że wdrożenie to święto lasu po przejściu przez DZIAŁ KU A (najlepiej w innym budynku, albo Indiach) i robione jest w pieczarze wielkich przedwiecznych adminów po wypiciu ajahuas… tfu, jerby gęstej jak zupa z petów.

Efektywne zespoły developerskie to takie, które mogą
  • Odpowiedz
że ile integracja z PayPalem będzie trwać, no to normalnie mówię, że 2-3 godzinki zejdą, bo trzeba przetestować, a inni takie wielkie oczy i mówią, że to 4-6 dni roboty


@teddybear69: Jak się kiedyś jebniesz robiąc integrację z bramką płatności na szybko, i zorientujesz się że w związku z błędnym przewalutowaniem jest 3% strat, a przez bramkę już przeszły siedmiocyfrowe sumy, to też zaczniesz testować 2 dni dłużej, i dodawać do
  • Odpowiedz
@teddybear69: ciekawe. Akurat już jednego takiego zwolniłem. Jak ktoś estymuje w godzinach to nawet z nim nie gadam tylko patrzę na ręce. Powie taki ze 2h a potem wraca taki task przez tydzień. NIC co wchodzi na proda nie może zająć 2h. Tyle czasu to zajmuje zrobienie buga a nie ficzera xD
  • Odpowiedz