Wpis z mikrobloga

Mireczki, szybka piłka. Śpiwór letni do 300pln. Może ktoś ma jeden z modeli i może napisać swoje wrażenia, byłbym bardzo wdzięczny. Wiem że to niski budżet, ale nie mam więcej, a potrzebuję coś gdzie przy 10 stopniach nie będzie pizgać.
#spiwor #biwakowanie #camping #bikepacking #turystyka
skatedo - Mireczki, szybka piłka. Śpiwór letni do 300pln. Może ktoś ma jeden z modeli...

źródło: comment_16571287784WbHGPps6TgEGUuXyNjcxP.jpg

Pobierz

Który model najpewniejszy?

  • Volven SUPERLIGHT II, 239zł, 980g 11.1% (2)
  • Snugpak JUNGLE BAG, 273zł, 900g 16.7% (3)
  • Fjord Nansen Finmark, 279zł, 970g 44.4% (8)
  • Forclaz MT500, 280zł, 1200g 27.8% (5)

Oddanych głosów: 18

  • 6
@skatedo: Również mam volvena, w zeszłym roku przetrwał tygodniowy bikepacking w Szwecji i nie mogę powiedzieć złego słowa. Kupiłem go, bo po dość pobieżnym researchu uznałem, że ma najkorzystniejszy stosunek cena/waga i był dość długi (195 cm wzrostu here) oraz dostępny w pobliskim sklepie. Poza tym po skompresowaniu w worku zajmuje przyzwoicie mało miejsca. Co do komfortu termicznego, to ani razu nie było mi zimno, ale noce były raczej ciepłe. Natomiast
@skatedo: Nie wiem czy już kupiłeś, ale miałem ten sam problem. W końcu wybrałem Forclaz MT500 i nie żałuję. W grudniu kupiłem na promocji za 160zł tego Volvena, ale tam historia była taka, że mieli podane parametry z certyfikatem z 2004 roku więc realnie zamiast 6 stopni wychodziło z 16. Odsprzedałem go w tym roku bo było mnóstwo opinii, że nadaje się w ciepłe letnie noce max do 15 stopni. Faktycznie