Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, zniknęła mi opcja aplikacji pełnoekranowych w Galaxy A52s (Android 12). Żeby ustawić aplikacje, które mają być na pełnym ekranie (i tym samym nachodzić na przedni aparat), należało wejść w Ustawienia -> Wyświetlacz -> Aplikacje na pełnym ekranie -> "swipe w prawo". W tej zakładce były wszystkie aplikacje i dla każdej z nich można było wymusić tryb pełnoekranowy. Problem w tym, że kilka dni temu zniknęła ta zakładka. Ktoś wie, jak można to przywrócić? Była to świetna opcja (,)

#samsung #a52s #telefony #pytaniedoeksperta #android
  • 24
Mówimy o zakładce "Wcięcie aparatu"?


@cukru: Dokładnie, ta zakładka zawsze byla dostępna po wejściu w "Ustawienia -> Wyświetlacz -> Aplikacje na pełnym ekranie" i przesunięciu palcem w prawo. Właśnie ta zakładka zniknęła z dnia na dzień i wszystkie aplikacje, które miałem ustawione w niej jako pełnoekranowe, teraz wyświetlają się normalnie.
@Madridista98: A masz moduł MultiStar z GoodLock? Wybranie w nim pozycji "The app size stretch to camera hole" przenosi bezpośrednio do tej zakładki.
Swoją drogą, Samsung blokuje aparat po odblokowaniu bootloadera w naszym regionie?
@cukru: Pokazuje mi po odpaleniu GoodLock, że nie jest obsługiwany w moim regionie.

Swoją drogą, Samsung blokuje aparat po odblokowaniu bootloadera w naszym regionie?


Nie, wszystko śmiga bez problemu.
@Madridista98: Hmm, już nie pamiętam czy trzeba było jakieś specjalne czary odprawiać żeby to działało, a nawet jeśli to FineLock powinien cię przeprowadzić krok po kroku. Na pewno nie pozbyłeś się zbyt wielu rzeczy po roocie?
@cukru: Pozbyłem się wielu, ale na szczęście Samsung ma świetny program do tworzenia backupów aplikacji i ich przywracania. Po wielu próbach i przeszukaniu reddita udało mi się odpalić ten moduł. Pobrałem wersję 4.2.04 i przeniósł mnie do ustawień. Zaraz będę testował.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madridista98: 5.2.16.
Moduły nie są niesamowicie rozbudowane, ale mają wiele przydatnych opcji. Tutaj wspomnialem o MultiStar bo akurat ma skrót do zakładki, która ci zniknęła, ale polecam przejrzeć resztę opcji w nim i w reszcie modułów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cukru: Naprawiłem to! Uruchamiałem telefon wyłączając poszczególne aplikacje/moduły które korzystają z uprawnień root. Po wyłączeniu AOSP mods zarówno "wcięcie aparatu" jak i ustawienia w MultiStar wróciły! Wielkie dzięki za zaangażowanie i przybliżenie mnie do rozwiązania problemu (ʘʘ) Dzięki!