Wpis z mikrobloga

Pytanie, kozłowiecki park krajobrazowy, ma ktoś może jakąś trase pod rower szosowy? Chciałbym sobie na 1 dzień się wybrać, pojeździć i coś fajnego zobaczyć. Coś około ~50-75km. Najlepiej z jakiegoś parkingu start i powrót też tam. #lublin #rower
  • 10
  • Odpowiedz
@12wertpos: zaparkuj sobie w nowym stawie przy chatce leśnika na wjeździe do lasu, przez środek Kozłowieckiego biegnie asfaltowa droga, możesz sobie nią przejechać i odbić później do Kozłówki, jest tam ładny pałacyk i zespół parkowy, dalej pojechać przez Lubartów i zobaczyć pałac Sanguszków z pięknym stawem, a potem pojechać wzdłuż wieprza jego doliną i mniej uczęszczanym asfaltami żeby poczuć trochę sielskiego klimatu Lubelszczyzny ew. po prostu wrócić już z stamtąd na
mlek - @12wertpos: zaparkuj sobie w nowym stawie przy chatce leśnika na wjeździe do l...

źródło: comment_1656941201xRfFJroGcH8w4kErHCddf8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mlek: O, dziękuję! Będzie jechane niedługo. Myślę że taki lekki żwir czy piach to bez problemu, bardziej mi chodziło o coś bardziej terenowego żeby nie było ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@12wertpos: to wal śmiało :) miłej wycieczki i napisz czy było ok, no i pamiętaj zajrzeć do tej kozłowki i lubartowa z tyłu za pałacyk też do parku, szerokości!
  • Odpowiedz
@Cypherspeed: z tego co pamiętam to się leci asfaltem, komoot zresztą też uznaje to za asfalt, tyle że jest znacznik że "lasy po burzy" ale nie ma nawet fotki ani daty tej burzy.
  • Odpowiedz
a i jeszcze jakby co gdyby była potrzeba skrócenia trasy to tą mini pętle za Lubartowem można sobie darować i pojechać od razu do Annobór Kolonia. Mi się tam akurat fajnie jechało bo po 1 był bardzo mały ruch a po 2 pełno opuszczonych budynków, zakładów, taki trochę post industrial zarastający krzaczorami- dla mnie super ale nie wszyscy lubią taki klimat.
  • Odpowiedz
@grumm: @12wertpos: jeszcze mi się przypomniało że tam w Lubartowie przy torach może być mały fragmencik z płyt żelbetonowych, żeby to przejechać bardziej gładko pewnie trzeba wyżej się kierować na Szczekarów i przejechac nad Wieprzem w strone Pałecznica Kolonia a potem dopiero na Chlewiska, tak mi to wygląda opierając się na mapce bo tamtędy jeszcze nie jechałem, ale wole ostrzec zawczasu :]
  • Odpowiedz