Wpis z mikrobloga

Elo, chciałbym zrobić sobie cold brew, ale jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o #kawa. Nie wiem jakie ziarno, jaki stopień zmielenia wybrać i nie wiem też w czym i jak to macerować. Proszę o pomoc.
  • 5
@panbacuh: najlepiej ziarna jasno palone i grubiej zmielone. Najlepsza będzie jakaś afryka- Kenia, Etiopia bo one są kwaskowate i owocowe i super smakują na zimno. Jak nie musisz mieć kawy "na już" to najlepiej zamów sobie z jakiejś palarni z prośbą o zmielenie pod French Press i będziesz miał gotową. Dajesz 60-70g kawy na litr wody, najlepiej przefiltrowanej i hop do lodówki na 8-9h. Naczynie to najmniejszy problem - słoik, szklana
@panbacuh: wszystko już chyba wiesz. Pamiętaj tylko żeby to było w miarę szczelne, w przeciwnym wypadku zapachy z lodówki będziesz miał w kawie, a zapach kawy w lodówce. Jeżeli chcesz zrobić w 15 minut to możesz pompką do wina wypompować powietrze z butelki i zrobić kawę w warunkach podciśnienia, bez lodówki.

Zdecydowanie polecam czystą Arabicę (hayb, euro coffee, manufaktura kawy, kahawa, swiezopalona, singleorigin) itp. Robusty są ostre w smaku, mają więcej