Wpis z mikrobloga

Siema takie pytanko. Załóżmy, że ktoś zarabia około 5k ile by było rozsądnie płacić za mieszkanie/kawalerkę? Jak ktoś chce może się pochwalić ile płaci w #poznan #nieruchomosci za klitke. Dzięki

Czynsz najmu

  • 1500 53.8% (114)
  • 1750 15.6% (33)
  • 2000 15.6% (33)
  • 2250 2.8% (6)
  • 2500 12.3% (26)

Oddanych głosów: 212

  • 16
@NexxMG: Za 1500 i tak ciężko ci będzie coś sensownego znaleźć. A jak zależy ci na lokalizacji, to już w ogóle raczej od 2 k w górę, ceny wynajmu bardzo wzrosły ostatnio. Nawet jak się wydaje, że pojawiają się ogłoszenia za mniej, to ciężko coś takiego wyhaczyć, bo ludzie od razu się rzucają do rezerwowania/oglądania jeszcze tego samego dnia.

Ogólnie pytanie trochę dziwne, zależy jakie masz inne średnie wydatki i czy
@NexxMG:

ile by było rozsądnie płacić za mieszkanie/kawalerkę?


Im mniej, tym lepiej dla portfela, a im więcej, tym (najczęściej, ale nie zawsze) lepiej dla jakości życia.

Jak ktoś chce może się pochwalić ile płaci


2900 + prąd
@pravvdaboli: Oczywiście chodzi o 5k netto. Pytanie z tych czy warto dopłacać np. 1000 zł do lepszego standardu. Osobiście mieszkałem w domu rodzinnym i jak słyszę, że blok ma 10 pięter z 4 mieszkaniami na piętrze to tak średnio. Z tym odkładaniem to też ciekawa sprawa. Szukam sobie po necie lub rozmawiam z ludźmi, to wychodzi na to, że mieszkanie nie powinno przekraczać 50% Twoich zarobków. Coś jak branie w leasing
@NexxMG: 1500 byłoby rozsadnie, ale za tyle to i tak nie znajdziesz. Czy dopłacać do lepszego standardu? No to zależy co chcesz zrobić z ewentualnymi oszczędnościami. Nie oszukujmy się, 5k w Poznaniu kiedy musisz wynajmować mieszkanie to żaden szał, jeśli oczekujesz od życia czegoś więcej niż wegetacji w mieszkanie, a już szczególnie kiedy zbierasz np. na wkład własny. Ja osobiście wolałem mieszkać w gorszym standardzie (choć oczywiście bez przesady) a za