Wpis z mikrobloga

Czy Deutscher Aktien Index pójdzie na ХУЙ?

Kolejny tydzień, kolejny spadek. Techniczny obraz indeksu się pogarsza, i nie pojawiła się próba zanegowania wybicia z wielkiej głowy z ramionami z cena zamknięcia. Zamiast tego mamy jej potwierdzenie, przez lekki ząbek w górę i zjazd w dół. Dodatkowo rynek potwierdził wagę poziomu 12600 punktów przez dość desperacką, ale udaną obronę.
To właśnie wybicie pod tę wartość (minima z piątku) będzie sygnałem wyłamania z formacji Head and Shoulders, ale już widzianej w cenach OHLC. Struktura zmiany trendu jest bardzo wyraźna. Lewe ramię to maksimum z sierpnia 2020, po którym nastąpiło ukształtowanie się szczytu w okolicy 16000 w 2021 roku (Głowa) i prawe ramię uformowane od marca do lipca 2022. To nie żadne czary mary, tylko moment przejścia od coraz wyższych szczytów na tygodniówce, do coraz niższych. Jeśli hipoteza się sprawdzi, to teoretyczny zasięg celuje w okolice 8500 punktów.
Zasięgi z cen zamknięcia oznaczyłem liniami ciągłymi, a z cen OHLC liniami przerywanymi.
Obecnie całą swoją strategię planuję pod te zagrania, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad zarządzania ryzykiem. Nie można wyłączyć hamulców mimo, że ruch może być znaczący.
Szukanie argumentów za negacją tej niedźwiedziej tezy nakazuje przejście na interwał dzienny i H4. Na dziennym mamy dwie świece z długimi dolnymi cieniami, mogącymi świadczyć o podwójnym dnie. Wykres H1 jednak nie potwierdza tego jednoznacznie, bo struktura od 30 czerwca bardziej #!$%@? kontynuacyjną flagę lub klin. Wybicie poniżej poziomu 12750 będzie potwierdzeniem i zachęceniem do nowych krótkich pozycji. Stop powinien być powyżej 12920, TP na 11800, a jeśli pozycję da się podzielić to połowa na 11800, reszta na 9995, lub 8780 dla bardzo wytrwałych i ze skłonnością do masochizmu, ponieważ trzeba być gotowym na oddawanie dużej części niezrealizowanych zysków w razie dynamicznych odbić z niższych poziomów.
Z wejściem na S można też czekać do 12590, ale stop nie powinien być niższy niż 12920, więc jest drożej.
Rynek nie da łatwo tych pieniędzy, a nawet jeśli miałoby do tego dojść, to nie będzie bezstresowy deal. Ja już jestem dość mocno opakowany krótkimi pozycjami, więc nie mogę sobie już pozwolić na nic nowego z taką szerokością stopa, więc postaram się wskoczyć intra z czymś tańszym.
Osobiście w poprzednim tygodniu utrzymywałem shorty z czerwca, a na zamkniętych transakcjach intraday uzbierałem 154 punkty. Łącznie 8 transakcji, z czego trzy stratne i 5 zyskownych. Najwyższy zysk 101 punktów, najwyższa strata – 50 punktów.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - Czy Deutscher Aktien Index pójdzie na ХУЙ?

Kolejny tydzień, kolejny spadek...

źródło: comment_1656880101v7tdrXVsJOtKENttfIApCO.jpg

Pobierz
  • 5
w następnym roku niemcy będą przyjezdzać do polski na zbieranie truskawek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BezkresnaNicosc: Przecież każdy to wie, że od dawna Niemcy zazdroszczą Polakom zarobków, od czegoś muszą zacząć, żeby zasmakować naszego dobrobytu.