Wpis z mikrobloga

@szmichal: shortować coś co spadło już ponad 70% xD

Pewnie jeszcze spadnie ale w międzyczasie nastąpi wyleszczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą coś w tym jest, że ludzie nie piszą o porażkach i stratach, każdy jednak chwali się sukcesami.
Podobnie jest gdy kupujesz auto i próbujesz o nim przeczytać w internecie, 70-80% wpisów jest, że to awaryjny złom i setki tematów o usterkach.

Gdy kupowałem kiedyś
@To_The_Moon: ja ustawiam short/long w interwale kilku godzin, kilkudziesięciu minut a nie na tygodnie, high risk high reward. Jak zaczynałem z lewarem to obsrany kasowałem pozycję przy małych stratach, byłem mocno w dupę i zmieniłem po prostu taktykę, nie stresuje sie poziomem -20% i cierpliwie czekam na rozwój sytuacji
@Fangu: to jest chyba nie do przewidzenia, gdy ktoś nagle wpuszcza w obieg kilka tysięcy BTC a po paru h ktoś idzie na zakupy. Nie uwierzę w żadne analizy po kilku tygodniach patrzenia na wykresy, zawsze ktoś wpada i wszystko leci/rośnie na jeden sygnał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po co chwalić się porażką?


@Torrax: po to by niedoświadczonym nie zakrzywiać obrazu jak to wygląda w rzeczywistości. Taki żółtodziób się naczyta i naoglada screenów ile to ludzie nie zarabiają ale nie pomyśli skąd się biorą te pieniądze ;-) Wystarczy sobie skonfrontowac ostatni news, że na forexie w PL na plusie jest 28% kont, reszta traci. Czytając internety ma się wrażenie, że zarabia 95% grających ( ͡° ͜ʖ ͡
@JestemZielonka123: To fakt, sam miałem na początku wrażenie, że tylko ja tracę. Teraz z perspektywy czasu uważam, że oglądanie sukcesów i porażek innych najbardziej mąci w głowie. Najlepiej jest samemu robić sobie analizy. Ten wyścig każdy prowadzi sobie sam. A przynajmniej mi się to najlepiej sprawdza. Nie słuchać innych, tylko samemu robić research i samemu podejmować decyzje. @szmichal: racja, musi to być trudne, skoro nikt tego nie robi
@Torrax: dokładnie mam to samo, niby to wiem ale i tak czytając co piszą inni i tak ulega się jakiejś sugestii, podświadomie. Pierwsze kroki jak stawiałem to dużo czytałem i gówno ugrywalem. Później przestałem w ogóle czytać analizy i zwracać uwagę co piszą inni i jest dobrze.