Wpis z mikrobloga

Cześć, mam klimatyzator Eberg Qubo Q40NE w zestawie uszczelka na okno + dwie rury(jedna do wciągania, druga do wyrzucania powietrza + ta druga jest oklejona matą termiczną) do schłodzenia salonu z aneksem ok. 35m2. Problem jest taki, że mieszkam na ostatnim piętrze i jak w godzinach rannych i wieczornych klima sobie radzi, tak w godzinach popołudniowych jest problem, do tego salon wychodzi na południowy-wschód i słońce swoje dorzuca.
Mam zadaszony balkon i zastanawiam się nad wystawieniem klimy za okno, tylko boję się hałasu, zmierzyłem miernikiem z telefonu(wskazuje równo 60dB) i po prostu nie chce przeszkadzać innym.
Macie doświadczenie z klimatyzatorami/jednostkami zewnętrznymi na balkonach i z sąsiadami, którym to przeszkadza?
Czy po prostu wystawić i mieć wywalone na nich? I czy to prawda, że klimatyzator stojący na zewnątrz jest wydajniejszy ok. 30% od stojącego wewnątrz?
(jak coś to mieszkanie wynajmowane, nie mam jak założyć splita)
#klimatyzacja
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maydan: W przypadku dwururowca nie uzyskasz większej wydajności wystawiając go na zewnątrz. Natomiast jeśli mieszkasz w bloku na osiedlu to nie specjalnie bym się przejmował hałasem, wątpię aby sąsiedzi zwrócili nawet na tą uwagę.
@Maydan: Ja bym rozważył zaklejenie okien folią aluminiową (wariant ekstremalny) lub chociaż na zewnątrz okien jakiś koc termiczny wystawiony stroną z folią aluminiową na zewnątrz. Pozwoli Ci to urwać 1-3 stopnie w zależności od wielkości okien.
@GaiusBaltar: @w124: okna mam wystawione na słońce przez 2/3h godziny w ciągu dnia(dach nad tarasem wszystko zasłania). Najwięcej ciepła idzie z nagrzanej papy z dachu, ale z tym raczej nic nie zrobię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Maydan: Jak dorzuciłeś tą drugą rurę? Zbudowałeś z kartonu jakiś 'box' i do tego dodatkowa rura z castoramy? Czy po prostu doklejona rura do wlotów, a reszta dookoła taśmą? Planuje zrobić to w swoim, innej firmy, ale nie wiem jak się do tego zabrać
@Maydan: okej, ten adapter jest przy otworach wlotowych skraplacza? parownika? O ile wiesz ofc :) Bo widzę że część otworów nad adapterem jest odsłonięta