Wpis z mikrobloga

Hej, będę szukał auta iproszę o poradę - mam kilka pytań/wymagań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do czego to auto:
- codzienne dojazdy do pracy ~30km w jedną stronę (20km ekspresówka - do 120km/h)
- wożenie bąbelka w foteliku (możliwe że kiedyś dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Wymagania:
- mała awaryjność - auto musi latać xD
- do około 25k razem z przeglądem/wymianami po zakupie
- niskie koszty urzymania - mały diesel/benzyna małopaląca/silniki znoszące lpg
- wyższa pozycja za kierownicą / łatwość wkładania bąbla do auta
- małe wymiary - do max (4.2m)
- bagażnik w miare duży, (średni wózek po złożeniu ma wejść)
- w miare dobrze wyposażony (nie jest to wymóg - zawsze można dołożyć kamerkie z ali etc.)
- (ewentualnie) isofix na przednim fotelu

Moje typy z opisem (celuje w mikrovany):

Honda jazz III 1.4 benzyna
+ bezawaryjne auto, ale trzeba uważać na rudą (np bardzo rdzewiejący wlew paliwa)/ pali średnio 5.5l (z gazem koło 7)/ bagażnik 375l, ale bez możliwości przesuwania kanapy/słabe wyciszenie?- generalnie mój pierwszy typ

Kia venga 1.6 crdi diesel - w miare małe spalanie (5,5l), dobra dynamika, chyba też w miare bezawaryjny, bardzo duży bagażnik (440-550) po przesunięciu kanapy

nissan note e12 1.5 90km diesel - bardzo niskie spalanie (4l), dynamika w miare ok, dosyć mały bagażnik ale kanapa się przesuwa

toyota verso s 1.4 d4d diesel /1.33 vvti benzyna(lpg) - nie wiem jak z częściami etc - bardzo mało tego jeździ

renault modus 1.2 tce 100km (turbo) - benzyna (nie wiem czy da się lpg?) - z plusów to isofix na przedzie

opel meriva 2 (1.4 lpg 120 turbo) - fabryczna instalacja/dołożona (chyba dużo to pali?)

dziękuje i pozdrawiam

#motoryzacja #samochody
  • 7
@qras duży bagażnik jeśli bierzemy pod uwagę wymiary auta (dla mnie to około 400l) - nie szukam kombi ;)
Wyższa pozycja - porównując z hatchbackami, np Clio, golf etc