Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Posiadam produkty cyfrowe ( PDF) i chciałbym je sprzedawać na całym świecie.
Czy istnieje platforma, która rozliczała by wszystkie płatności międzynarodowe i brała księgowość na siebie?
Ja np. rozliczałbym się z firmą na zasadzie faktury VAT EU z jej filią w Unii Europejskiej.
Pytam, bo każdy kraj poza EU ma swoje prawo podatkowe, same Stany Zjednoczone mają kilkadziesiąt stanów z różnymi podatkami. A może Polska księgowa to ogarnie?

#finanse #ksiegowosc #ecommerce
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot: mam księgową, ale taką z pakietem bankowości internetowej do rozliczenia umów B2B. Fakturowanie odbywa się ze sklepu ecommerce, więc stawki podatku (taxes) dla każdego Państwa są inne. W EU jest VAT, w Indiach, Kanadzie i Australii jest GST, w samej Anglii jest oddzielny system VAT do którego trzeba się zapisać. A to pewnie czubek góry lodowej. W samej Unii są limity do 10k EUR do którego możesz opodatkować zgodnie z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot: tak, chodzi o osoby fizyczne, ale jak ktoś prowadzi biznes w EU to może wziąć produkt na B2B. Bodajże na zasadach odwróconego VATu ( on płaci u siebie). Nie jestem w VAT OSS, ale przystąpienie to nie problem. Nie chciałbym zamykać opcji kupna dla ludzi np. z Australii, USA, Azji - w końcu to produkt cyfrowy, nie muszę go wysyłać fizycznie tylko na email. A na ten moment jeśli chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: dziękuję koledze za naprowadzenie na files.fm - dokładnie o to mi chodziło, firma znajduje się w UE także profit! Dla potomnych : files.fm, Sellfy, PayHip, Gumroad.