Wpis z mikrobloga

Mam około ćwiare na karku, zarabiam całkiem dobrze, mam własne mieszkanie oraz auto, a mimo wszystko ciągle mam poczucie tego, że osiągnąłem w życiu zbyt mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Patrzę na życie moich rówieśników którzy dużo częściej niż ja wylatują na wakacje, ich mieszkania deweloperskie są ładniejsze od mojego wtórnego, a mój samochód to stary grat w porównaniu do ich aut z salonu
#zalesie #przemyslenia
  • 41
  • Odpowiedz
  • 9
@samsepiol dopóki nie zmienisz myślenia to zawsze będzie źle, zawsze ktoś będzie miał lepiej.
Sam mam świetną sytuację, ale jakbym porównywał się z moimi znajomymi ze studiów którym rodzice kupili mieszkanie za gotówkę i teraz jeżdżą 2x w roku na jakieś Kanary to bym dawno wybierał sznur. Każde życie ma inny start i warunki po drodze, oni mieli łatwiej i nic z tym nie zrobisz. Trzeba to zaakceptować, dla własnego zdrowia psychicznego.
  • Odpowiedz
@samsepiol: Stawiać 'osiągnięcia' życiowe na równi z samochodem czy mieszkaniem to jakieś nieporozumienie. Owszem, fajnie gdzie mieszkać i czym jeździć, ale #!$%@?, serio ludzie to pojmują jako spełnione i udane życie? #!$%@? jesteście.
  • Odpowiedz
@samsepiol: Musisz zacząć się otaczać ludźmi o niższym statusie. Np. moja współlokatorka w tym roku kończy 30 lat, studiów brak, roboty brak, na koncie parę tysięcy, mieszkania też ofkors brak.

Also:

PO PIERWSZE ZMNIEJSZ OCZEKIWANIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rzeznia22: No na przykład dla mnie mieć własne mieszkanie to cel życia xD.
  • Odpowiedz