Wpis z mikrobloga

Jakich zadań praktycznych można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej na mid tester? (50/50 manual i auto)


@LittleBallofFur: ja jestem po paru rozmowach na mida manualnego i dostałem parę razy do przetestowania formularz rejestracji i logowania aplikacji webowej, raz się trafiła prosta aplikacja webowa do wystawiania faktur a jeszcze gdzie indziej zadania z linuxa + sql + scenariusz testowy + przetestowanie procesu linuxowego. No różnie ale pewnie nic trudnego, w sensie nic
@LittleBallofFur: no to właśnie przede wszystkim ten formularz logowania i rejestracji. Raz miałem 45 minut na sporządzenie raportu z testów, w innych rozmowach padały pytania jak przetestowałbyś inną funkcjonalność w aplikacji webowej jak np. formularz dostawy do paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleBallofFur: pytania o podstawy. A z zadań to np. policzyć silnię/sumę od 0 do n przy użyciu rekurencji, sprawdzić czy liczba jest parzysta bez używania dzielenia i modulo. jakieś zadania z zagniezdzonymi pętlami jak trójkąt prostokątny z gwiazdek, ale z pustym środkiem. Wyciągnięcie z stringa cyfr i wypisanie jego sumy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbi96: to co byś zrobił? Dawał zadania przed rozmową? To jeszcze bardziej bez sensu. A tak to sprzlawdze czy ktoś ma jakie kolwiek pojęcie o programowaniu, bo z tym bywa kiepsko
@bomba4:
Miałem kilka rozmów z zadaniami live coding ale każde zadanie odzwierciedlało prawdziwe problemy z którymi spotykamy się na codzien przy pisaniu testów automatycznych. Przykłady które podałeś nie odzwierciedlają nic.
Poza tym można zweryfikować czy ktoś wie o czym mowa i rozumie dane zagadnienie bez pisania kodu np code review choćby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cerbi96: możesz podać jakieś przykłady? Ja że swojego doświadczenia widzę, że jak ludzie sobie radzą z tymi zadaniami, to nie mają żadnych problemów u nas w pracy żadnych problemów z jakimiś problemami, chyba że robią coś poraz pierwszy.

Nie mówię też, że nie zadaj żadnych pytań nie śnienie testowania, ale dla nas najważniejsze jest, żeby osoba miała pojęcie o programowaniu, bo kilka osób uczyliśmy selenium i nie mieli z tym problemu...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleBallofFur: ja rekrutuje tylko automatycznych. Te pytania mają na celu sprawdzenie czy ktoś coś umie z programowania. Jak ktoś ma problem z napisaniem pętli, to już wiadome, że nie ma sensu nawet próbować go brać na okres próbny. Nie chodzi o to, żeby zrobił to w 100% dobrze, tylko o to jak korzysta z znajomości języka programowania. Z innych rzeczy sprawdzam np czy ktoś umie korzystać z dokumentacji. Wysyłam mu np
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleBallofFur: 95% osób ma problem z rekurencją. Wtedy dajemy coś łatwiejszego typu pętle etc. Z tych osób tak z 50% ma problemy z takimi rzeczami, bo nie potrafią np napisać struktury pętli.

W większości mamy samych juniorów, ale nasze podejście jest takie, że jak ogarniasz takie zadania, to nie będzie problemu z nauczeniem cię frameworka, zwłaszcza że przez ok 4 sprinty czyli 4 tygodnie robisz jakieś zadania wprowadzające, które nauczą cię