Wpis z mikrobloga

Szukam inspiracji na nowe daily.
Z wymagań:
0. Wóz ma być choć trochę nietuzinkowy i nie być nudny jak flaki z olejem. Musi mieć "to coś" ;p jakąś fajną wersję/wyposażenie
1. Najlepiej żeby to był sedan, ale 5d hatchback też przejdzie
2. Musi mieć tempomat, klimę najlepiej 2 strefową
3. Bardzo dobrze by było gdyby miał skóry albo chociaż półskóry
4. 2005r albo młodszy

Budżet +/- 15k ale jak trafi się perełka to do 20k mogę dołożyć.
Absolutnie bezwarunkowo odpadają wszystkie BMW i cała grupa VAG i jakiekolwiek nadwozia kombi.

Na ten moment moimi faworytami są
- Accord VII (najlepiej polift)
- Volvo S40 II
- Subaru Legacy tylko benzyna (choć mam poważne wątpliwości po przejechaniu się jednym egzemplażem).
ale nic w promieniu 200km od trójmiasta nie ma godnego uwagi (albo nie potrafię szukać).

Jakieś pomysły co jeszcze w miarę wpisuje się w wymagania?
#motoryzacja
  • 14
@Pietter Alfa 159 ale budżet nie ten. 15 to taki ulep będzie, kolejne 5k wsadzisz w wymiany elementów takich jak zawieszenie - wahacze wymienia się całe, sworznie nie są wymienialne. Dwumasa to koszt 3500 zł. Wtryski to kolejne 800 za sztukę, turbina kolejne 2k. Mówię tu o dieslu. Jednak alfa nadrabia stylem prowadzenia, miałem przez dwa lata i żałuję że nie remontowałem tylko sprzedałem.
@LaskaKNK: mam obecnie 147 ( ͡° ͜ʖ ͡°) chcę spróbować innej marki. Ale m.in. stąd takie a nie inne wymagania, bo chciałbym mieć przynajmniej to samo co w 21 letniej alfie
@Pietter: ale że BMW E46 odpada... Jak nic innego co ma sens nie istnieje... Accorda bierz w takim razie. Może droższe w utrzymaniu niż BMW ale za to jak już zrobisz to nie powinno się psuć. Legacy może i fajne ale diesel to wymiana silnika przy 200k a benzyna nie lepsza. Volvo ma paskudne wnętrze i w sumie nie wygląda.
@Argonzz: miałem okazję ostatnio przejechać się S40 i było całkiem spoko. Dupy nie urywa ale na daily się sprawdzi.


Accord fajny wóz ale kompletnie nic nie ma w mojej okolicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Argonzz: mam wśród znajomych 3x E30 (od 1.6 przez swap 1.8IS do 2.5 R6), E36 w coupecie, do niedawna 2x E46 w coupe (328 i 330 ale 328 się sprzedała), jakiś czas temu znajomy miał E90 a inny właśnie sprzedaje E93, a jeszcze inny latem wyciaga z garażu E39 M5. Po prostu ta marka jest dla mnie oklepana jak dupa sashy grey ;p
@Pietter: Mogę Cię przekonać tym,że to bardzo mocny silnik 2.0 diesel z 6 biegowym manualne, który jest mega bezawaryjny, duży, przestronny, nie wygląda typowo jak inne np. VAGI.

Pali 4l ropy na 100km

Jest w najlepszej wersji liftback a nie kombi czy sedan

Stoi na prawie nowkach oponach zimowych tylko,że zimówki.

Z zewnątrz nie ukrywam ma ślady jakieś parkingowe ale tak to luz, bezwypadkowy jest i mam go od 1 właściciela