Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak poradzić sobie z nadmiernym oszczędzaniem pieniędzy? Oszczędzam na czym tylko się da, na jedzeniu, na ubraniach, no dosłownie na wszystkim. Analizuje kazdy zakup, np zamiast kupowac laysy w sklepie osiedlowym za 6 zl, wolę poczekać pare dni aż będę w biedronce zeby kupic top chipsy za 3 xD Ja wiem że oszczędność to raczej dobra cecha, ale męczy mnie to juz strasznie, nic nie moge sobie kupić bez analizowania czy warto, a jak juz, to kombinowania żeby było taniej. Często myślę w ten sposób "kupiłbym sobie jakis gadżet za 1000 zl, ale cholera, przeciez za 1000 zl to ja mam jedzenia na miesiąc" i finalnie nie kupuje. Mam wrażenie ze strasznie jaraja mnie cyferki na koncie, nie wyobrażam sobie kiedyś kupic np samochodu czy mieszkania wydajac większą połowę oszczędności.
#oszczedzanie #psychiatra #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b81bc87d7b7b0f521fe983
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 218
@AnonimoweMirkoWyznania: przez całe swoje życie odłożysz całkiem pokaźną sumę. Nigdy nie pojedziesz na fajniejsze wakacje, nigdy nie poznasz co to dobra kuchnia, nie rozpoczniesz hobby o którym marzyłeś gdy nie miałeś środków na koncie, umrzesz jako Janusz który w dupie był, gówno widział i tak na prawdę nie żył a cała kasę przepierdziela Twoje dzieci bądź wnuki.
@AnonimoweMirkoWyznania: przeżyjesz życie w formie wegetacji a nie fajnego życia, za kilka lat złapie cię depresja i później już z górki :)
wiesz co jest w życiu ważne? Wspomnienia, one budują twoją osobowość i dają satysfakcje z życia. Kupuj wszystko na co masz ochote, nigdy nie wiesz jak długo będziesz żył. Jak będzie ci brakowało pieniedzy to sam się zmotywujesz do zmiany pracy na lepiej płatną.
Ziom : Powyższe wypowiedzi w części są słuszne, ale nie w 100%. W rzeczywistości może być tak, że słuchasz rad ludzi, którzy nie mają nic na koncie i żyją kredytami.

Mam bardzo podobne. Ale jednak telefon mam dobry, samochód dobry, na wakacjach nie oszczędzam itd. mam oszczędności zadowalające.

Znam małżeństwo, które zarabia tyle samo i mają wszystko używane, prawie zero oszczędności, ale co tydzień gdzieś są i kasa im przecieka między palcami.
Op: @LordDarthVader: z kasa w domu nie bylo jakoś tragicznie, ale zawsze jednak jak były jakies problemy finansowe, to byłem tego swiadomy mimo ze mialem z 10 lat. Odkad pamietam w zasadzie taki jestem, ze mam oszczędności, tylko wtedy to były wlasnie kwoty rzędu 50 zł, teraz już doszło kilka zer.
@Wygryw_z_wyboru: ale ja właśnie mam swoje hobby i jestem w stanie na nie wydawać pieniądze, chociaz zawsze staram
@AnonimoweMirkoWyznania: oszczędzanie nie jest złe samo w sobie, mamy mnóstwo niepotrzebnych śmieci w mieszkaniach, ale też mnóstwo ulatwiaczy życia. Odmawianie sobie czipsów za parę zł to bycie sknerą. Pamiętaj że życie masz jedno, młodość masz jedną, warto jest próbować wszystkiego na miarę możliwości bo nie wiesz czy nie zmienisz swojego życia dla tej opcji. Ja kiedyś myślałem że zmywarka to fanaberia, bo można myć ręcznie, ale od kiedy ja mam to