Wpis z mikrobloga

Pomocy mircy i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukam szamponu. Od dłuższego czasu mam takie jakby strupki na skórze głowy, włosy mi sie strasznie szybko przetłuszczają, odpadają takie jakby płatki (jakby łupież), a skóra głowy niesamowicie swędzi... Aktualnie mam szampon z rossmanna, niby naturalny alterra (https://www.rossmann.pl/Produkt/Szampony/Alterra-Men-szampon-do-wlosow-dla-mezczyzn-4w1-200-ml,367456,8657), wcześniej jakieś syoss i inne różne ale cały czas to samo.
Może ktoś coś poleci? :)
#kosmetyki #wlosy #pytanie #uroda #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 12
@kuba130000: Idź do lekarza, pewnie to nic strasznego, ale takie porady z wykopu mogą skutkować nasileniem objawów. Nie stresuj się, ale też nie zwlekaj z wizytą. I jak wyżej pisałam, kup jakiś najtańszy szampon dla dzieci, żeby nie podrażniać.
@justypl: szampony dla dzieci mają zazwyczaj nieodpowiednie pH dla dorosłego człowieka. Przez zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej skóry głowy może jeszcze pogorszyć

@kuba130000: jak najszybciej dermatolog, to może być łupież, ale też łojotokowe zapalenie skóry. W międzyczasie możesz pójść do apteki po jakiś szampon bez recepty, może chociaż zmniejszy swędzenie na czas oczekiwania na lekarza. Mi Pirolam trochę złagodził objawy zanim dostałam leki. Nie musisz kupować całego opakowania, mi dali w aptece