Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do produktów The Ordinary. Zamówiłem niacynamide + zinc oraz peeling AHA + BHA. Kusi mnie jeszcze zamówić retinol tej samej firmy, ale czytałem, że nie można tego stosować jednocześnie.
No i co rozumieć przez jednocześnie, nie można tego nakładać jedno po drugim (czyli jak sie nakłada peeling to potem już nie nakładać retinolu, czyli dwa razy w tygodniu peeling bez retinolu, a w pozostałe dni niacynamide i retinol) czy chodzi o to, że jak się stosuje peeling to w ogóle nie można stosować retinolu?

#kosmetyki #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #pytaniedorozowychpaskow
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuba130000: retinol można stosować latem pod warunkiem że stosujesz spf 50. Po drugie po peelingu najlepiej używaj tylko kremu nawilżającego i na początku rób ten peeling tak raz na 2 tygodnie i po nim zastosuj tylko jakiś krem nawilżający, nie powinno się po nim nakładać żadnych mocniejszych specyfików.
@kuba130000: chodzi o to, że retinol ma działanie podrażniające, a już zwłaszcza na samym początku stosowania, kiedy skóra jest do niego nieprzyzwyczajona. Nawet, jeśli będziesz go stosował raz na kilka dni, Twoja skóra będzie delikatniejsza i narażona na podrażnienia bardziej niż zwykle. Dlatego przez okres stosowania retinolu powinieneś całkiem zrezygnować z peelingów, unikać kwasów też w innych kosmetykach i słońca, a skupić się na nawilżaniu i ochronie. Poza tym retinol ma
13czarnychkotow - @kuba130000: chodzi o to, że retinol ma działanie podrażniające, a ...