Wpis z mikrobloga

@wyngiel: Portfel masz zsynchronizowany? Bo jeśli nie, to nie zobaczysz tej kasy w portfelu, dopóki się nie zsynchronizuje (w wypadku Bitcoin-qt). Jeśli na Blockchaininfo widzisz tą transakcję, to znaczy, że sieć już ją widzi, więc nie bój żaby (chyba że Ci się portfel zwalił - co jest dość nieprawdopodobne).
@wyngiel: Transakcje nie lecą między dwoma programami. Wykonuje je zawsze klient, który wrzuca ją w sieć. Dzięki temu Twój portfel nie musi być nawet włączony. Gorzej, jeśli go stracisz w jakikolwiek sposób - wtedy, sorry Vinetou, pożegnaj się z kasą ; ).
@losiul: nie, chodziło mi o zwykły fizyczny notatnik/kartkę, zapisałem hasło też w telefonie by nie zapomnieć, wpisuję te hasło i pisze, że nie prawidłowe. Nie mogłem się pomylić bo tego czasu zakładałem te samo hasło w bitcurexie
Nie mogłem się pomylić


@wyngiel: Jeśli to hasło nie działa to niestety: tutaj mogłeś się pomylić. Czy Multibit kazał Ci wpisać to samo hasło 2 razy przy tworzeniu portfela? Bo jeśli nie to to jest strasznie lamerska apka : /.

Jeśli tak - to raczej mała szansa że się pomyliłeś tak samo 2x z rzędu, choć mi się to kiedyś zdarzyło : /. Sprawdź Caps Lock, NumLock, pokombinuj różne typowe dla
@losiul: tak, multibit kazał wpisać 2 razy te same hasło, sprawdzam wszystkie kombinacje, capslock,spacje, CTRL-Z (ktore zmienia Y na Z i inne klawisze) i nie działa. Te samo hasło zakładałem w bitcurexie w tym samym czasie, specjalnie by się później nie pomylić.

@wyngiel: Jeszcze jedno - ile masz klawiatur w systemie? Ctrl+LAlt+Shift bodaj zmienia klawiatury. Być może nie używałeś tej samej co teraz?

Multibit jest ok z tego co przynajmniej słyszałem. Sam używam ciężkiego Bitcoin-qt, ale wtedy musisz się pogodzić z 15GB miejsca na dysku mniej (+ nie wiadomo ile w przyszłości ; P). Jest prosty i bardzo podstawowy.