Wpis z mikrobloga

Czy jakikolwiek Mirek jest w stanie pomóc? :(

Od pewnego czasu mam niesamowity problem z oczami.

Wszystkie jasne napisy/przedmioty/tła generują u mnie poświatę, która pojawia się poniżej nich.

Nie wiem czy rozumiecie o co mi dokładnie chodzi, ale po prostu jest to „podwójne widzenie”. Niestety, jest to niesamowicie uciążliwe. O ile za dnia, (powiedzmy - do jakiejś 18 wieczorem), nie wkurza to aż tak bardzo i mogę normalnie funkcjonować, tak po tej godzinie jakiekolwiek aktywności takie jak oglądanie filmów/granie w gry jest po prostu niemożliwe. Oczy męczą się w ekspresowym tempie, wszystkie białe/jasne napisy widzę podwójnie/potrójnie - po prostu jest dramat.

Najgorsze, że nie wiem co z tym robić. Byłem o dwóch optyków - nic. Nieskazitelny wzrok, wszystko idealne, zero problemów. Wkurzyłem się i poszedłem w końcu do okulisty - to samo. Wykryta minimalna nadwzroczność (-0,25) i minimalny astygmatyzm, ale jak to Pani Doktor określiła, taki astygmatyzm jak ja, ma 99% ludzi.

No i kończą mi się jakiekolwiek pomysły, bo absolutnie nikt nie wie co mi dolega. Od siebie dodam, że zawsze w jakimś stopniu mi się takie napisy rozmazywaly, ale zazwyczaj było to w jakichś ekstremalnych przypadkach, jak powyżej 24h bez snu, a i tak wtedy było to absolutnie minimalne rozmycie. Od 2/3 miesięcy jest #!$%@? dramat. Oczy mam tak wysuszone, że 10ml opakowanie kropli wystarcza mi na tydzień. Po 18 mam odchodzę wyskoczyć przez okno, bo dostaje szału w związku z tym, że po tej godzinie jestem po prostu bezużyteczny jeśli chodzi o jakiekolwiek aktywności. Nawet wychodzenie na spacer wywołuje u mnie problemy, bo wszystkie światła/księżyc widzę podwójnie.

Dodam jeszcze, ze okulistka przepisała mi okulary korekcyjne z antyrefleksem, ale niestety nie dają one absolutnie nic. Zwykły przycisk do papieru.

Ktokolwiek wie z czym się zmagam i co mogę robić dalej? Jest dramat.

Picrel przesyłam jak to wyglada na zdjęciu (z tą różnica, ze u mnie ciągnie się to w dol, a nie do góry i ciągnie się znacznie, znacznie bardziej)

#okulary #okulista #okulistyka #wzrok #astygmatyzm #pytaniedoeksperta
realbs - Czy jakikolwiek Mirek jest w stanie pomóc? :(

Od pewnego czasu mam niesam...

źródło: comment_1655926607FDLGtYD3CntIm5N0XzRuou.jpg

Pobierz
  • 31
@realbs: U mnie wystarczyło zbalansowanie czasu przed monitorami, ograniczenie czytania na tel po wyłączeniu światła. Ale ty piszesz że masz ten podwójny efekt cały czas, ja miałem tylko gdy patrzyłem na tekst na ekranach i to gdy jest ciemno. Przeszło mi całkowicie ale u ciebie skoro nawet na dworze wszystko widzisz podwójnie to trzeba zbadać, okulistka nie badała cię dokładniej takim urządzeniem w które patrzysz?
@Saeglopur: Badała wszystko, łącznie z temperaturą i dnem oka.

Efekt jest ciagle, z tym, że przez dzień da się go znieść, ale wieczorami niestety lipa. Normalnie ofc, jest w porządku, widzę wszystko, problem z tym, ze rozrywka przed telewizorem jest niemożliwa.

Obecnie nie mam pracy przed komputerem, więc nie wiem jak mógłbym jeszcze ograniczyć kontakt z monitorami.

Tbh to kończą mi się pomysły niestety. Soczewek torycznych nie ogarnę nigdzie, bo na
@realbs: Miałem taki czas powiedzmy 2 lat kiedy serio jeśli nie byłem w drodze gdzieś coś załatwiać czy poruszać się na rowerze (przyjmijmy średnio 1h dziennie) to oprócz podstawowych rzeczy non stop komputer z monitorami i czytanie - wtedy mi sie to pojawiło.

Zacząłem uzupełniać witaminy (C, magnez, D) i to ograniczenie czasu przy monitorach/czytaniu, więcej jazdy rowerem w terenie, takiego "krążenia i załatwiania spraw" - dosłownie 1 miesiąc, moooże 2
Badała wszystko, łącznie z temperaturą i dnem oka.


@realbs: I jeśli faktycznie nic to wg mnie mega zmęczenie, może braki w diecie i witaminach. 1-2 miesiące i powinno ci się unormować zwłaszcza że jesteś młody bardzo. A ona wprost nie mówiła o jakiś wadach stwierdzonych? Do niczego się nie mogła przyczepić?
@Saeglopur: Nic. Jedynie co, to zauważyła, bliznę na prawym oku, ale stwierdziła, ze nie ma szans, żeby to był powód, bo jest to stara, zagojona blizna.

Mam 22 lata, a żeby było zabawniej, jakieś pół roku temu to samo zaczęło się dziać mojemu bratu (39lvl) i tez nie potrafi z tym nic zrobić. Dokładnie te same symptomy.

Jak tak teraz myśle dokładniej, to trzyma mi się to już ze trzy miesiące
@realbs: Hej, miałam podobnie a jestem optometrystką i mam pacjentów, którzy sami się z tym zmagają. Ja miałam to akurat zimą, więc obstawiam suche powietrze plus zatkane gruczoły Meiboma. Sprobuj porobic cieple oklady i masaze powiek, dodatkowo czyszczenie brzegowi powiek chusteczkami typu plebhaclean, i gęste krople typu hylo-gel takie na noc. Plus te inne bez konserwantów w dzień ale to tak 3-4 x dziennie. Pamiętaj też o piciu wody i dobry
@phoropter: dziękuje mocno za porady <3

Dostosuje się do nich i zobaczymy jak będzie po czasie. W razie jakichś pytań, mógłbym odezwać się na priv? Z nawilżaniem powietrza jest taki problem, ze pracuje niestety w galerii, gdzie jak wiadomo, pełno remontów + klima
@realbs: Przez przypadek trafiłem na ten wpis. Czy nadal masz ten problem? Czy jak obracasz głowę o 90 stopni to jest lepiej? Byłeś u innego okulisty? Ja mam dokładnie to samo ale mam stwierdzony średni astygmatyzm 1.5 na jedno i drugie oko. W okularach/soczewkach wszystko jest w porządku.
@TheBestThing: @lenovo99 Hej. Mam dokładnie to samo od jakiegoś miesiąca. Byłem u okulistki, stwierdzony lekki astygmatyzm, ale stwierdziła, że wada jest na tyle niewielka że prawdopobonie nic nie trzeba z tym robić. Test wzroku też wyszedł ok, wszystkie litery odczytałem poprawnie. Zaleciła badanie dna oka.

Problem zwiększa się u mnie wraz z godziną, rano jest ok, w nocy już nie. Najgorsze jest czytanie białej czcionki na czarnym tle. Do tej pory
Można jeszcze szukać czegoś w badaniach topografii rogowki ale watpie ze cos tam się znajdzie… mam nadzieje, że coś pomoże, a jak nie to trzeba isc do specjalisty, ktory zajmuje sie typowo suchym okiem, bo nie kazdy okulista się w tym specjalizuje. Noo j tak jak kolega mowil, sprobuj Omega-3 suplementowac.


@phoropter: W sumie u mnie się zaczęło od suchego oka. Potem doszedł objaw o którym pisze OP (takie "podwójne" widzenie
@realbs: Cześć, mam ten sam problem z dwojeniem liter, znalazłeś może jakieś rozwiązanie? Osobiście męczę się z tym już dwa lata i nie mogę znaleźć przyczyny, chociaż wykonałem już setki badań i jestem w kropce.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Cielencina: @damienbudzik kurde chłopaki, od lutego jakoś mam to samo i jak u was dalej tak samo?

@phoropter ogólnie z badania u okulisty wyszła nadwzroczność obu oczu, lekki astygamtyzm oka prawego. Jeszcze bym dodał że widzę promienie świetlne od jasnych elementów, np mam czarny wykop ale pasek scrollowania biały i z tego białego paska widze taki promień świetlny (tego typu https://imgur.com/a/p7iLVXf nie umiem znalezc innego przykladu niż z tego filmu xD),