Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja siostra lvl 26 niedawno została wdową. Jej mąż zginął w wypadku samochodowym. Nigdy nie byliśmy za bardzo zżyci. Jestem dużo starszy od niej. Problem jest następujący. Mąż zostawił ją bez grosza. Żyli jak to młodzi ludzie, na kredyt. Nie myśląc o przyszłości. Drogie wakacje, wyjścia do restauracji, markowe ciuchy. Po śmierci męża ten czar prysł. Została z kredytami, których nie jest w stanie spłacać. Rodzice mi trują dupę, że powinienem jej pomóc jako starszy brat. Tylko nie mam na to ochoty. Zarabiam trochę ponad średnia krajową w korpo. Trzy razy oglądam każdy grosz, zanim go wydam. Dzieki temu mam własne mieszkanie. Teraz zbieram na spokojna emeryturę. Rodziców nie stać żeby jej pomóc. Ledwo im starcza tej marnej emeryturki dla siebie. Z teściami z tego co wiem to nie utrzymywali kontaktu. Dylemat moralny… Tylko tego jej bąbelka mi żal. Niewinny szkrab #zwiazki #smierc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b2155ed08886b56a8135ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?ąc od problemu, #!$%@? jest to, że jesteś młodym człowiekiem i musisz już odkładać na emeryturę. #!$%@? na to państwo 40lat i potem zdechniesz z głodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wracając do tematu, ja bym pomógł na ile bym mógł. Bo takim człowiekiem jestem, ale nikt nie powinien mieć do Ciebie pretensji jeśli tego nie zrobisz. To tylko Twoja dobra wola i przede wszystkim Twoje pieniądze
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie masz żadnego obowiązku pomagać siostrze.

Aczkolwiek to Twoja siostra, więc totalna ignorancja jest również... dziwna. Ja mam brata przyrodniego a i tak bym mu pomógł jak moge.

Tylko pomagać trzeba z głową. Dawanie pieniędzy WPROST jest do bani.

1. Potrzeby mieszkaniowe - czy ona ma gdzie mieszkać? Jeśli tak to chill. Jeśli nie to możesz ją wziąć do siebie (jeśli masz miejsce i jeśli wszyscy domownicy się zgodzą) na
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie masz obowiązku dawać jej pieniędzy. Młodość nie usprawiedliwia od dorosłości. Wzięli kredyt i powinni mieć zapasowe plany ,,co gdyby'' na te wielkie zobowiązanie. Siostra jest dorosła i poradzi sobie. Może nie będzie jej się to podobać skoro żyła ponad stan (gdyby tak nie było nie brałaby kredytu na luksusowe życie) do tej pory, ale niech bierze za siebie odpowiedzialność i za swoje decyzje. Strata męża musiała być ciosem. tym
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli po rodzicach będzie jakiś spadek (nieruchomość) to można to rozwiązać w ten sposób, że siostra otrzyma od Ciebie teraz jakąś pomoc, ale za to Ty otrzymasz większy udział w spadku. Tylko nic na gębę, to trzeba mądrze rozwiązać na piśmie, z uwzględnieniem takich problemów jak zachowki itd.
@AnonimoweMirkoWyznania: 26 lat, mąż, dziecko, drogie wakacje i masa kredytów, jak ten wiek to jest tuż po zakończeniu studiów i dopiero początek pracy, a skoro jest dziecko to pewnie kobieta nie pracowała przez jakiś czas. Skąd takie kokosy jak rodzice nie mają ani grosza? Komuś tam chyba się nudzi z wpisami i wymyśla. Mąż starszy i dobrze zarabiający, czyli główny żywiciel rodziny? Pewnie kredyt na dom i cieszenie się komfortem dostatniego
Żyli jak to młodzi ludzie, na kredyt. Nie myśląc o przyszłości. Drogie wakacje, wyjścia do restauracji, markowe ciuchy.


@AnonimoweMirkoWyznania: To może teraz niech spienięży te doświadczenia, wspomnienia i gadżety. No niestety dramat. Mieszkanko niech wynajmie albo sprzeda, będzie mieć na spłatę kredytu. Niech zamieszka z rodzicami, a bombelkowi pomagaj.