Wpis z mikrobloga

#tenis #sport #rekreacja

Witam. Szukam rakiety tenisowej. Nigdy nie grałem w tenisa i chcę zacząć, szukam rakiety takiej do 200 zł. Jestem dość niski (167 cm) i zastanawiam się nad wyborem rączki L2 lub L3. Poleci ktoś jakąś dobrą rakietkę? Na Allegro widziałem Wilsony, Dunlopy i Heady.
  • 10
@DonAndresPL8: to ogarnij najpierw w klubie, w którym będziecie grać ile mają rakiet. zazwyczaj maja sporo do wypożyczania. Jak jesteś z jakiegoś większego miasta to możesz też w sklepie ogarnąć (strefa tenisa np. wypozycza na testy przed zakupem). Ogólnie wstrzymałbym się z zakupem przez kilka miesięcy. Na wypożyczonych dasz rade ogarnąć czy bardziej ci leży balans mocny na główkę czy bardziej koło środka (balans na rączke odpuść na początku), czy potrzebujesz
@sebastian_wentyl niestety to nie klub, tylko Orlik na wsi. Bez trenera, w kilka osób podjęliśmy decyzję, że będziemy sobie pykać. Nie ma możliwości wypożyczenia rakiety, a koszt 200zl za nową to nie jest wiele. Co do rąk : mam proporcjonalne do wzrostu 167cm, więc może wezmę tą L2.
@DonAndresPL8: Hmm okej to w takim razie zobacz czy coś znajdziesz z główką 645 - 660 i balansem 340 w górę. Waga 280 - 285g. Jak będzie grafitowa to w ogóle zajebiście ale nie mam w ogóle orientacji w tej półce cenowej. Popatrz też na Artengo z decathlonu. Nie miałem nigdy w ręce ale słyszałem dobre opinie (słyszałem też plotki że to to samo co tecnifibre tylko bez brandu ale nie
@DonAndresPL8: Tak jak teraz przejrzałem te co podesłałeś i co tam mają w strefie tenisa w tym przedziale cenowym to widzę, że z nowych tylko aluminium wchodzi w gre.

Z tych 2 co podesłałeś to są dwie różnice:
- head ma główke 710cm2, dunlop 645cm2
645 to jest taki najpopularniejszy standard, sporo ludzi poleca na początek brać większe główki (ja chyba jak zaczynałem to 660 albo 680 grałem). większa główka =