Wpis z mikrobloga

@kuraku: To ostatnio w Warszawie normalka, potrafią budować drogi po pięć pasów (vide Modlińska) za 110 mln zł ale na wyznaczenie paru metrów DDR albo zrobienie cywilizowanego przejazdu rowerowego już nie starcza pieniędzy ale "możecie Państwo zawnioskować o to z budżetu obywatelskiego".

Przy Górczewskiej miejscami chodnik ma ledwie metr szerokości i częściowo jest zajęty zaparkowanymi autami.
@PanBulibu: z drugiej strony, to chociaż budują( ͡° ͜ʖ ͡°) U nas tylko mówią, że chcieliby zbudować. Z wyłączeniem projektu III ramy komunikacyjnej, co do której coraz głośniej mówią, że nie chcą jej zbudować.

@WafleMichaua: si, dlatego to wyśmiewam. Bo nic innego nie pozostaje w kontrze do takich postaw, a jest ich zaskakująco dużo.
@jadezagranice: ament
@LaFlecheWallonne: o lol, wspaniałe. A za dwa lata cyk, remoncik. Ja myślę, że chodnik został nieruszony i tyle, ale no urocze są deklaracje polityczne, że trzeba ograniczać emisję, że trzeba myśleć o zrównoważony rozwoju. I jebs, 6 pasów, a biedaki bez samochodów ściśnięte na bok.

nie kłam smieciuchu


@dlugi-gr: co jest przekłamane w tym zdjęciu gównojadzie?

@Yelonek: one more lane will fix it. Wiadomo.
Bemowo warszawa, nie kłam smieciuchu, sa tam dobre sciezki przy metrze, asfaltowe, od 8 -10 lat


@dlugi-gr: ogólnie wiele ścieżek jest na nowych drogach robionych elegancko z asfaltu, lazurowa też w dużej części asfaltowa. Ta część Górczewskiej na zdjęciu nie była zbytnio modyfikowana, położyli nowy asfalt, barierki i takie pierdoły ale organizacja pozostała po staremu.
Tam dalej jest przejście dla pieszych które przechodzi przez 6 pasów i nie ma już na
@kuraku: Jak jadę do pracy to przy wjeździe na trasę jest:
Ścieżka rowerowa
Asfaltowa
Bez krawężników
Z przejazdami przez przejścia dla pieszych

A pedalarze i tak muszą jechać środkiem wiaduktu bo im za ciasno. Z resztą to już bez różnicy czy środkiem czy bokiem bo i tak nie da się księcia wyprzedzić. To jaki jest sens budować te ścieżki w ogóle? XD
M.....0 - @kuraku: Jak jadę do pracy to przy wjeździe na trasę jest:
Ścieżka rowerow...

źródło: comment_16557937481mqjeRtpVFXHjSHZPq3iQz.jpg

Pobierz
O to ewentualnie można by się przyczepić.


@zerathul: no widzisz, a ja uważam, że można się przyczepić, że przy robieniu remontu zapewne za bardzo duże pieniądze można by dostosować organizację ruchu do aktualnych potrzeb i celów. INB4 wiem, że to byłoby dłuższe i droższe pewnie.

To jaki jest sens budować te ścieżki w ogóle? XD


@MinnieMouse0: głównie po to, żeby ludzie nimi jeździli. Znaczy drogi, a nie ścieżki. Ścieżki to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: i masz rację. Przypomniała mi się jeszcze sytuacja jak latami wnioskowaliśmy jako wspólnota o zakaz parkowania na chodniku. Później przyszły konsultacje w związku z wyznaczeniem strefy parkowania. Oczywiście w projekcie parkowania na chodniku nie było. Na konsultacjach oficjalnie to zostało wpisane. Jak przyszła realizacja to wymalowali miejsca na chodnikach zwalając, że dzielnica chciała. Zbiegło to siwy z postem ZDM że ich domyślną polityką jest wywalanie samochodów z chodnika.