Wpis z mikrobloga

Aktualnie mam internet 12 Mb/s za 29,90 zł dzielony głównie na czterech domowników. W końcu mam możliwość założenia światłowodu i zastanawiam się na prędkością.

Z internetu w najwyższym piku będą korzystały takie urządzenia: dwa telewizory Smart, cztery telefony, trzy tablety, dwa laptopy, dwie kamery.

Zastanawiam się nad 600 Mb/s, ale czy nie będzie problemu jak trzy osoby będą oglądać film na trzech urządzeniach film 4k?

Co byście wybrali na moim miejscu?

#swiatlowod #swiatlowody #internet #pytaniedoeksperta #pytanie
Helonzy - Aktualnie mam internet 12 Mb/s za 29,90 zł dzielony głównie na czterech dom...

źródło: comment_1655723939X29DlV3U4tCeOjDUXwFL2j.jpg

Pobierz

Jaką prędkość wybrać?

  • 300 Mb/s 30.3% (70)
  • 600 Mb/s 17.7% (41)
  • 900 Mb/s 51.9% (120)

Oddanych głosów: 231

  • 34
@Helonzy: i żeby nie być gołosłownym, poniżej masz wykres chwilowej zajętości łącza 300Mbps, wykorzystywanego przez rodzinę z trzema komputerami, w tym do dwóch przyrośnięta dwójka uzależnionych od grania nastolatków, do tego dwie konsole, netflix i pierdylion urządzeń IoT.
Jak widzisz, średnio całkowicie wystarczające byłoby łącze rzędu 50Mbps. Oczywiście, że są momenty, gdy leci więcej i oczywiście, że gdybym miał 600Mbps, piki by skakały do 600, ale czy płacenie miesiąc w miesiąc
Jarek_P - @Helonzy: i żeby nie być gołosłownym, poniżej masz wykres chwilowej zajętoś...

źródło: comment_1655724515QpigoKirZdxJBB7UVr3bMz.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Helonzy: mam 60 na downloadzie 7 na uploadzie po kablu z Neostrady adsl
Mam zmienne IP i można hostowac np stronkę internetową. Oglądam na kompie na żywo torrenty po 60Gb blu Ray wersję i wyrabia.
Jak często pobierasz/wrzucasz rzeczy to warto dopłacić ale mi by chyba 100/50 styklo. Upload mi bardziej się przydaje wczoraj wrzucałem zdjęcia i filmy z imprezy jakieś 7Gb to pół dnia szło