Wpis z mikrobloga

Ten pyrkon bez sali do spania to jakaś porażka, nie ma gdzie odpocząć, brak rotacji ludzi powoduje kolejki jak stąd do księżyca, nie ma już sensu siedzieć do godzin nocnych. 60% klimatu poszło się #!$%@?ć.
W hali 3 i 3A które zawsze służyły za spalnik praktycznie pusto, tylko arena, kilka wiosek na krzyż i tyle, nawet ludzi zbyt wiele się tam nie kręciło.
A kto wpadł na pomysł zrobić go w czerwcu w #!$%@?ński upał zamiast jak zawsze na przełomie kwietnia i maja, kiedy jest znośna pogoda to ja nawet nie.
Jeśli w przyszłym roku też nie będzie sleepa to ten konwent jest na równi pochyłej prosto do śmietnika.
Zapraszam do dyskusji.

#pyrkon
  • 25
@xerxes931: Bardzo prawdopodobne, że sleep już nie wróci. Od kilku ludzi w pomarańczowych koszulkach oraz przy okazji wizyty w vip roomie zasłyszałem, że będą z tego rezygnować. Kolejna edycja niestety również będzie w upale, 16-18 czerwca. Tegoroczną edycję Pyrkonu odwiedziło 55847 osób.
@xerxes931:

1. Sleepa nie będzie, ani w przyszłym roku ani już nigdy. To był organizacyjny horror i koszmarek bezpieczeństwa. I tak był on ultra długo utrzymywany i dobrze, że w końcu spadł z rowerka.
2. Co do terminu czerwcowego to pandemia + polityka MTP ogranicza organizatorów co do wyboru terminu (przypominam, to nie MTP jest organizatorem Pyrkonu).
3. One nie zawsze służyły za spalnik, a tylko w 2018 i 2019 o
@Hauleth:
1. Niewykluczone, co nie zmienia faktu że robiło to sporą część klimatu i funu. I odciążało infrastrukturę, bo część ludzi sobie chillowało na hali, część łaziła po atrakcjach. Teraz wszyscy kręcą się wszędzie naraz i nawet nie za bardzo jest gdzie usiąść odpocząć, pogadać z randomami i się powygłupiać. Mając Strefę Gier bez Prądu i gastro minutę spacerkiem od sleepa nieraz zdarzało się z randomami iść na piwko, planszówki albo
@xerxes931: Ad. 2, ale wiesz, że przechowywalnie bagażu są w szatniach? Nie mam teraz gazety przy sobie, ale jestem prawie pewien, że informacja o tym tam była. Więc to trochę Twoja wina, że sam tego nie ogarnąłeś.
@xerxes931 Pyrkon zamienia się w expo. Dlatego jak zaczęła zmieniać się ekipa organizatorów zacząłem go sobie coraz bardziej odpuszczać. Później śmieszne żebranie zrobienia strony i grafik w ramach wolontariatu i powolne zjadanie przestrzeni na prelekcje i sesje przez przestrzeń wystawców tylko upewniły mnie w przekonaniu. Szkoda, bo to był naprawdę fajny konwent.
@licuri: To jest głownie problem z MTP. Pawilon 14 został wyburzony, a tam było sporo sal (ale był koszmarkiem bezpieczeństwa), wszystkie sale w pawilonie 8 na piętrze odpadły, a poza tymi i PCC MTP nie ma sal na prelekcje. Tak na prawdę wszystko co można było wziąć na prelekcje, to zostało wzięte, tam po prostu nie ma więcej sal na to.
@Hauleth akurat ochrona i bezpieczeństwo to odrębna historia. Organizatorzy w końcu szarpnęli się na profesjonalną ochronę, czy dalej odpowiada za nią ekipa agresywnych milsimmerów na power tripie? Zapomniałem nazwy, ale od kiedy pamiętam jak gżdaczowałem, zawsze mieliśmy z nich ubaw