Wpis z mikrobloga

Stwierdziłem, że jakby zebrać ekipę, to warto pojechać w dniu wyborów na wycieczkę do Bydgoszczy, by móc zagłosować na KNP. Bilet z Gdyni kosztuje 27,70 w jedną stronę, czas podróży w jedną stronę niecałe 4 godziny. Jacyś chętni z północy na wycieczkę :)? Wybory do parlamentu są tylko raz na 4 lata, 5 dych i niecały dzień to nie jest wielkie poświęcenie. A dzięki temu nie będziecie mieć sobie nic do zarzucenia, gdy znów wygra PO, czy PiS.
  • 28
@Chudy_: I tak zaprzepaścili swoje szanse na przekroczenie progu wyborczego, nie rejestrując w całym kraju list. Skoro nie potrafili zarejestrować komitetów w wystarczającej liczbie okręgów nie zasługują na dostanie się do parlamentu. Trochę szkoda bo poważnie rozważałem oddanie głosu na nich. Teraz tak jak Ryu zamierzam zagłosować na RP bo koalicja PO z RP jest bardzo realna i taki wariant powoduje największe prawdopodobieństwo wprowadzenia w naszym kraju zmian. Ruch Palikota umieściłbym
@5th: złożyli listy w terminie, a to że PKW liczyła w jednym okręgu głosy przez tydzień to ich wina, tak? Żadnego Palikota. Wystarczy sobie przypomnieć, jak pajacował...
@5th: i co, będziesz głosował na Palikota, stworzą koalicję z PO i będzie to samo, co przed odejściem Palikota z PO. GENIALNE! Pogratulować...

Tak przyglądam się temu. I przyszła mi do głowy teoria spiskowa, mianowicie, Palikot odszedł z PO specjalnie, by przekonać do siebie tych, którzy nie chcą głosować na PO, a potem stworzyć z nimi koalicję, by PO miało bezwzględną większość w sejmie i mogła robić wszystko samodzielnie...

Uwagę zwraca
@Chudy_: Bo JKM nie pajacuje? W obydwu przypadkach KNP i RP głosuje na nich także dlatgeo, że nie maja żadnych szans wygrać wyborów a więc koalicja będzie och ograniczała. Gdybym wybierał partię, która miałaby mieć 100% władzy postawiłbym jednak na PO.
@Chudy_:

Tak przyglądam się temu. I przyszła mi do głowy teoria spiskowa, mianowicie, Palikot odszedł z PO specjalnie, by przekonać do siebie tych, którzy nie chcą głosować na PO, a potem stworzyć z nimi koalicję, by PO miało bezwzględną większość w sejmie i mogła robić wszystko samodzielnie... - jesteś 34289347 osobą, która na to wpadła, wow. Ja od początku brałem taką możliwość pod uwagę, jednak dam mu szansę, bo jest więcej
@Chudy_: no to ja nie mam już pytań

Szkoda bo kończysz być może ciekawą dyskusje.

i co, będziesz głosował na Palikota, stworzą koalicję z PO i będzie to samo, co przed odejściem Palikota z PO. GENIALNE! Pogratulować

Jeżeli RP zastąpi PSL nie będzie to samo.

PO specjalnie, by przekonać do siebie tych, którzy nie chcą głosować na PO, a potem stworzyć z nimi koalicję, by PO miało bezwzględną większość w sejmie
@5th: więc jesteś lewusem i dyskusja nie ma sensu :)

Nie życzę sobie, by z moich pieniędzy były utrzymywane darmozjady. A co z tymi biednymi ludźmi, o których wspominasz? Nie obchodzi mnie to, to nie moja sprawa, świat nie jest idealny. Nikt mnie nie będzie zmuszał, by dawać im pieniądze, bo to zwyczajna kradzież. Problem który poruszasz będzie istniał tak długo, jak długo będą płacone zasiłki dla bezrobotnych i pracodawcy będą
Co do Palikota - tu akurat ma racje, że religia powinna być tylko w kościołach. Parytetów być nie powinno, aborcja to zbyt trudny temat, by go teraz poruszać, a in vitro jak najbardziej powinno być dostępne bez problemu.
@Chudy_: No tak dla wyborców JKM-a wszystko co poza nim to lewusy ;)

Nikt mnie nie będzie zmuszał, by dawać im pieniądze, bo to zwyczajna kradzież

Ciekawe co powiesz jak wywalą Ciebie z pracy bo firma zbankrutuje albo zwyczajnie znajdą lepszego kandydata na twoje miejsce.

Nie chcę mieć też przymusu ubezpieczeń. Gdyby zlikwidować ZUS i NFZ, to za o wiele mniejszą kasą miałbym o wiele lepsze ubezpieczenie w prywatnej klinice

Wszystko
@5th: ZUS i NFZ nie mają za zadanie przynieść dochodu w przeciwieństwie do prywatnych ubezpieczalni. rozwaliłeś mnie tym. Czy Ty myślisz, że pieniądze biorą się z powietrza? Wszystko musi na siebie zarabiać. Jeżeli twierdzisz, że te instytucje nie mają przynosić dochodu, to jak chcesz je utrzymać? Jakoś trzeba przecież opłacać bandę urzędników w ZUS-ie i NFZ-cie. Dlatego właśnie lepsze jest prywatne ubezpieczenie - nie ma żadnego pośrednika, który przynosi straty. Sam
@Chudy_: Jeżeli twierdzisz, że te instytucje nie mają przynosić dochodu, to jak chcesz je utrzymać? Jakoś trzeba przecież opłacać bandę urzędników w ZUS-ie i NFZ-cie

Źle się wyraziłem bo mnie nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o dochód ale o zysk. Instytucje(nie firmy) nie mają przynosić zysku tylko w miarę bilansować swój budżet. Przecież zgodzisz się ze mną, że państwo nie ma przynosić zysku tylko rozsądnie wydawać te pieniądze co zabrało obywatela.
Jeszcze kwestia mojego socjalizmu. Nie jestem żadnym pieprzonym socjalistą ale kimś z pogranicza liberała i konserwatywnego-liberała. Uważam, że najlepsza własność jaka jest to własność prywatna. Zgadzam się z Korwinem w 100%, że redystrybucja 100 zł zabranych przez państwo kosztuje dodatkowo 40 zł. Jestem przeciwko koncesjom(chyba, że z jakiegoś rozsądnego powodu uzasadnione), ograniczeniom i jestem za jak najniższymi podatkami. Czy zatem jetem socjalistą? Jestem także przeciwko różnym dotacją, progom podatkowym. Uważam pensje minimalną