Wpis z mikrobloga

Problemy pierwszego swiata ale mam tak duzo pracy i nowych propozycji ofert ze nie sposób mi tego porządnie zaplanować.
Od początku tego roku moje dochodu podskoczyły z 12k na srednio 25-27k miesięcznie kosztem dodatkowych 2-3h pracy dziennie nie liczac weekendow przy czym nie jest to dla mnie ani troche przytłaczające, praca jest przyjemna. Przy okazji dostalem wyrównanie inflacyjne u poprzedniego stąd taka duża zmiana.

I teraz napisaly do mnie dwie firmy. Ja podjarany ich projektami umowilem się na spotkania by omówić projekty. Rzuciłem po kilku dniach swoją wydawalo mi się przeszacowana stawkę dzienna a oni sie #!$%@? na nia zgodzili. Liczylem że odpuszczą a oni chca ze mna pracować za kasę ktorej nie sądziłem ze zaakceptują.

I teraz mam dylematy co robic.
1. Odpuścić całkowicie z tych dwoch dodatkowych firm. Zdrowie jest wazne, a te 25-27k na miesiąc to przeciez bardzo fajna sumka, wiecej nie muszę.
2. Dac się przekonać do jednego z tych dwoch, sprawdzić się bo oba projekty sa bardzjej projektami w ktorym ja kierowalbym decyzjami niz faktycznie pracowal (przez co pracy na tydzien byloby max 10h wiecej). Tym samym zarobki na miesiąc podskoczyłyby do okolo 38-40k zl(!) Kosztem 11-12h pracy/5 dni.
3. Zerwać współpracę z tym ktory placi za dniówkę najmniej, tyle ze nie ukrywam, trochę sie boje bo to klient dla ktorego pracuje od 3 lat i jest bardzo wiarygodny i dobry, dając mi dużo swobody.

#zlecenia #dzialalnoscgospodarcza #pieniadze #praca #pracait #zarobki
  • 10
@eskejper: Sprobowac z opcja numer 2. No chyba ze to projekt na 5 lat, ale jak to jakis krotki epizod rok-pol to czemu nie. Sam sie nie lubie przepracowywac ale za prawie podwojna stawke przez jakis czas to mysle ze warto.
@eskejper: ja bym popracował nawet i rok z dodatkowymi zleceniami a kase z tego odłożył na budowe domu. Jak już masz spłacony dom/mieszkanie to kase zainwestuj w dochód pasywny i masz spokojniejszą przyszłość
@Camel665: Tej orki się właśnie boje trochę
Przyjemnie robi się projekty własne dla funu w ktorych nie ma deadlinu

@Sudo_exit: Mam kredyt na mieszkanie wiec zdecydowanie pieniądze szly by na splate kredytu. Marzy mi się zycie w ktorym moje jedyne zobowiązania finansowe to koszt czynszu wynoszacy te 700zl z energią.