Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@Kurczak2022:
Grudzień 2021: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Marzec 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Czerwiec 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Wrzesień 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Grudzień 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
@BlackFoo: widocznie go już nie stać na przejście na stałą.
- stopy spadają: na zmiennym ok, na stałym bankrutuje
- stopy rosną: na zmiennym bankrutuje bardziej, na stałym bankrutuje

To ma jakiś przekombinowany sens, jeśli odrzuca się myśl o uwolnieniu od kredytu przez sprzedaż mieszkania.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lipathor: zmienią WIBOR na nowy wskaźnik z grubsza równy wiborowi z dnia 1.01.2023 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Vati sam mówił, że różnica wyjdzie około 0.04pp. Niezależnie czy będzie to WIBOR ON, Polonia czy cokolwiek innego, to i tak będzie ruszało się zgodnie ze stopą referencyjną, ergo kredyciarze na zmiennej nadal będą w dupie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lipathor: no to akurat nie PiS, oidp regulacje unijne wymagają żeby nowy wskaźnik był z grubsza równy staremu w momencie podmianki. PiS tylko to wykorzystuje żeby pokazać że "coś robi", w praktyce nic nie zmieni się, bo wzrost referencyjnej = wzrost jakiegokolwiek indeksu.

A nie, zmieni się jedno: kredyciarzom odpadnie jeden kozioł ofiarny.
@Kurczak2022: @BlackFoo: Gdzie wy #!$%@? macie kredyty, że trzeba czekać miesiąc na stałe albo płacić za to cokolwiek? Ja mam w Santanderze - zadzwoniłem na infolinię, dostałem ofertę na 7.29% i zapraszamy do oddziały na podpisanie, oferta aktualna przez tydzień

Żadnych opłat, kruczków, "procesowania" przez miesiąc
@Kurczak2022: ja sie tylko smieje jak czytam te bzdurki. Poklepywanie sie po plecach. Teorie spiskowe "teraz banki namawiaja na stale to na pewno chca oszukac!" - no moim zdaniem lepiej miec stalego klienta, ktory placi po 3 k raty odsetkowej, niz klienta, ktoremi rata #!$%@? do 6k, nie bedzie splacal nic bo go nie bedzie juz stac i sie powiesi. Dobry dluznik to zywy dluznik xD troche do tych ludzi chyba
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srgs: ale pan premier obiecał xD

W styczniu st00pki mogą być już w okolicach 10%, nawet jeśli neowibor będzie ciut niższy czy będzie rósł wolniej, to i tak duża część kredyciarzy będzie w dupie. Przypomnę, że już w kwietniu przy wiborze 5-6% około 1/3 kredytobiorców wydawała ponad połowę zarobków na raty xD
a tam wszyscy piszą że się nie opłaca bo stopy zaraz spadną itp


@Kurczak2022: a ty niby uważasz, że stopy procentowe będą wynosić 20, przez najbliższe 10 lat, żeby kredyciarzy dupa piekła? XD

SP spadną wraz z końcem wakacji kredytowych, ew. wakacje kredytowe zostaną przedłużone o kolejne miesiące. Wysokie stopy procentowe = recesja, a w naszej sytuacji to będzie stagflacja i wzrost bezrobocia.
będzie beka jak od nowego roku zmienią WIBOR np. na POLONIA


@Lipathor: ale to nie jest beka, a realny plan: jeżeli nie zostanie zaproponowany nowy wskaźnik oprocentowania, to WIBOR zostanie zastąpiony Polonią. Tak czy srak - wraz z 2023 r. WIBOR przechodzi do historii
@biesy: tyle to ja wiem, ale ci co przejdą na stałe i tak będą zaskoczeni i 'oszukani przez banki'
Inna rzecz, czy ten nowy wskaźnik będzie lepszy dla niewolników niż WIBOR