Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera: @dekogangster: źródło? Ja znalazłam 68, nie 88. I taki wynik ma sens, biorąc pod uwagę inne dane, mówiące np. o procencie osób z nadwagą i otyłych w Polsce. Skoro statystyczna Polka miałaby warzyć 88kg, to osób z otyłością byłoby znacznie więcej. Nie tknęło was nic ani przez chwilę, że ta wartość nie ma sensu?

Ponad połowa Polaków (59 proc.) ma problem ze zbyt dużą wagą, w tym 38 proc.
@Gnojokok: co? XD Ja ci podaje oficjalne statystyki, a ty mi coś o chłopskim rozumie. Widzisz to co chcesz widzieć.

No jasne, bo przecież sprawdzili wszystkich ludzi w całej Polsce a nie jakąś losowo wybraną grupkę, stanowiącą mniej niż 0.01% mieszkańców kraju


Na tym właśnie tego typu badania polegają, bierze się ludzi reprezentujących daną grupę. To oczywiste, że nie bada się wielomilionowej grupy, nie? To ma być niby argument przeciwko naukowemu
Dane danymi ale jak się spojrzy dookoła to jednak jest więcej otyłych różowych,


@Gnojokok:

Mam podobne spostrzeżenia, ale jednak według danych przebitka jest za duża żeby mówić o błędzie.
W wieku randkowym (15-44) ponad 2x więcej facetów z nadwagą.

Cholera wie dlaczego na żywo to tak nie wygląda, może jakieś różnice miasto-wieś czy coś.
eeemil - > Dane danymi ale jak się spojrzy dookoła to jednak jest więcej otyłych różo...

źródło: comment_1655382522CUB8dEi4JSqCnqmLxY5gzv.jpg

Pobierz