Wpis z mikrobloga

#!$%@? zawsze się zastanawiałem skąd się biorą te śmieci, butelki wyrzucone do rowów czy okolicznych pól przy drogach. Worek ze śmieciami to wiadomo, że jakiś cw3l z auta wyrzucił ale takie buteleczki plastikowe etc to się zastanawiałem. Ktoś autem jedzie i nagle #!$%@? butelkę na zewnątrz?
Dzisiaj rano jadę taką drogą i widzę dwóch pedalarzy ubranych jakby brali udział w tour de france i już mam humor średni ale z daleka widzę że jadą praktycznie środkiem drogi więc zwalniam i nagle widzę jak jeden z tych przygłupów kończy pić z butelki i ją #!$%@? w pole. No #!$%@? mać. Oni nie mają jakiś woreczków albo torebek na tych składakach żeby po sobie sprzątać a nie robić syf wokół? Ja jak paliłem fajki to z kiepem potrafiłem iść kawał drogi albo owinąc w chusteczkę i schować zeby tylko czasem nie śmiecić.

#polska #pedalarze #rower #samochody #polskiedrogi #kierowcy #zalesie
  • 67
@mlodyernest: woże w aucie małe worki na śmieci, nawet jak jadę sam i rzucę puszkę po energolu w tył auta to nie problem by na postoju, tankowaniu wziac ja i reszte pierdół do wora i do kosza. Z drugiej strony palę i oduczyłem się kiepować za okno. Kupiłem raz najtańszą buteleczkę koncentratu pomidorowego i wywaliłem zawartość, umyłem i tak została moja mobilna kiepownica, która nie śmierdzi. Znowu, opróżnienie tego na postoju
No #!$%@? mać. Oni nie mają jakiś woreczków albo torebek na tych składakach żeby po sobie sprzątać a nie robić syf wokół?


@mlodyernest:
Zapewne ich o to spytałeś? Bo nie marudziłbyś o tym tylko na wykopie?
@mlodyernest Bierze się to najczęściej z tego że kolega kolegi jest policjantem i ludzie plotkują. Skaza Ci człowieka który wyrzuca coś biodegradowalnego, papier czy jakiś worek biodegradowalny, przyłapie go cweopolicjant co musi normę mandatów wyrobić bo inaczej 'Areczku no premii nie będzie, a córkę mi zawieź autem gdziestam'. Po tym #!$%@? obywatela sięga zenitu i przestaje mu zależeć. Nagle okazuje się, że takie karanie prawie nie istnieje w praktyce, wyrzucenie tony gówna
@mlodyernest: Panie, zdajesz sobie sprawę jak bardzo ten woreczek obciąża, a nie daj Boże wysunie się i zwiększy opór powietrza to będzie 0,00736 km/h na godzinę mniej. Jak w tych warunkach robić trening?
@mlodyernest: Odbiegając od tematu. Gdy byłam za granicą zrozumiałam, dlaczego w Polsce zabronione jest picie w miejscu publicznym. W parkach większość śmieci to puszki po polskich piwach i małpki. Nie rozumiem dzbanów, którzy nie maja problemu z przyniesieniem pełnych puszek do parku a z pustymi odejść już ciężko. Takich zjebów powinno się karać pracami społecznymi i to nie na godziny, ale za każda puszkę worek śmieci, aż do skutku.
@mlodyernest: ja ostatnio jadąc autem po mieście zostałem wyprzedzony na drugim pasie przez jakiegoś gościa w aucie klasy możnaby powiedzieć średniej, to było jakieś nowsze audi.
Domyślasz się co chłop zrobił? Otóż wyrzucił plastikową butelkę przez okno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Próbowałem go jeszcze złapać na światłach, żeby go #!$%@?ć, ale jak czerwone są akurat potrzebne to ich nie ma.
Więc tak, samochodziarze też śmiecą pojedynczymi butelkami.
@zbyssto: sortowanie służy do wstępnego podzielenia odpadów, oraz temu, aby nie zostały one pobrudzone, co uniemożliwi ich dalsze przetworzenie. Sortownie OpenSource o których mówisz, też wymagają selektywnej zbiórki śmieci, aby mogły działać poprawnie.