Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Chodtok: baby hair może wyrosnąć normalny, może wyrosnąć zminiaturyzowany (przeważnie)

Odróżnić od natywnych włosów można jedynie na podstawie zdjęć

Przeważnie wystymulowany baby hair na linii włosów wyrasta zminiaturyzowany i się zatrzymuje, albo wypada i wyrasta kolejny, lub nie xd
może wyrosnąć zminiaturyzowany


Hmm to czym w takim razie właściwie jest zminiaturyzowany włos i czym się różni od normalnego
Myślałem że to taki co nie rośnie za bardzo xd

Odróżnić od natywnych włosów można jedynie na podstawie zdjęć


W sensie że jak?


@feegloo:
@Chodtok: ja robię zdjęcia progresu i wtedy po odgadnięciu włosów widać nowe baby hair

W łysieniu androgenowym wlos po przejściu cyklu anagen-katagen-telogen wyrasta mniejszy i słabszy, bo mieszek włosowy pomiędzy cyklami ulega degradacji (miniaturyzacji). Więc kolejny włos ma krótszy anagen (nie rośnie tak długi) i cykl się powtarza aż do zaniku włosa. Jak wystymulujesz taki "meszek", to tak jakbyś cofnął go parę cykli do tyłu i wyrasta zminiaturyzowany

Natomiast można też
A na odwrócenie miniaturyzacji - mikronakłuwanie, tretynoina, latanoprost


Hmm a nie finasteryd przede wszystkim? xd
No i tretinoina niedostępna jest w tym kraju pięknym ;/
A latanoprost podobno za małe stężenie ma żeby na skórze głowy zadziałać?

@feegloo:
@Chodtok: no fin oczywiście jako podstawa

Tretynoina 0,025% do kupienia na olx albo z zagranicznych aptek. Latanoprost musi mieć faktycznie 20x większe stężenie niż używany w kroplach do oczu, ja używam 0,1% - były badania że działa. Ale to droższa zabawa
Latanoprost musi mieć faktycznie 20x większe stężenie niż używany w kroplach do oczu, ja używam 0,1%


Hmm a skąd bierzesz go

I w jakiej postaci ta tretynoina? Bo to chyba generalnie jest żel/krem do mordy?
Skąd wiedzieć że na olx jest legitny a nie jakiś scam ;/

@feegloo:
@benkenobi1111: latanoprost i bimatoprost to bardzo podobne związki chemiczne (jest jeszcze parę innych kończących się na "prost"), tzw analogi prostaglandyn

W skrócie, działają podobnie jak minox bo obniżają ciśnienie i zwiększają dopływ krwi, ale mają inny mechanizm działania. Z tego co researchowałem, to latanoprost ma więcej badań że może odwrócić miniaturyzację (vellus hair => terminal hair).

Natomiast bimatoprost i latanaprost jako dodatek przepisywany przez dermatologów do wcierek ma za niskie stężenie.
feegloo - @benkenobi1111: latanoprost i bimatoprost to bardzo podobne związki chemicz...

źródło: comment_1655316775FUsRmMtT3a9Rjfv1R3zRsZ.jpg

Pobierz
@Chodtok: tretynoinę używałem w formie:

a) krem na noc
b) żel rozpuszczony we wcierce
c) gotowa wcierka z tretynoiną np. z Farmacia Andorra https://www.farmaciaenandorra.com/shop/medicamentos-categorias/alopecia

Tretynoina została wycofana w Polsce z obrotu, wcześniej była lekiem na receptę. Na olx sprzedają tretynoinę kupioną w aptekach bez recepty na wycieczce w Hiszpanii albo jakiś Emiratach albo zamawiają z neta i sprzedają z prowizją. Co ciekawe, sprzedaż leków (nawet bez recepty) przez osoby prywatne jest
bimatoprost i latanaprost jako dodatek przepisywany przez dermatologów do wcierek ma za niskie stężenie


Jakich wcierek
I czy to kwestia tego że nie chcą czy nie mogą przypisać wyźszego

@feegloo:
@Chodtok: np. lekarze przepisują topical fina jako lek recepturowy i apteka to robi

I dodatkowo przepisują gotowe krople z Bimatoprostem, np. Lumigan 0,03% i mówią "wlej sobie pan do wcierki". Wiec trzeba by dostać od dermatologa receptę na lek robiony z -prostem w odpowiednim steżeniu, ale nie słyszałem o tym żeby jakaś p0lska apteka to robiła. Trzeba mieć odpowiedni rozpuszczalnik do tego, raczej nie zwykły etanol

A przepisują na pałę bo