Wpis z mikrobloga

#zalesie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #religia #wiara #jehowi
Zna się ktoś na Jehowcach?
Nasz kuzyn w wieku 35 lat się zapisał do ich szeregów.

Kuzyn prawie urwał kontakt z rodziną a nawet z rodzicami.
Mieliśmy wesele w rodzinie i kuzyn nie wszedł do kościoła i na imprezie też nie był, zostawił kopertę i poszedł. A to było wesele jego siostry.

Z tego co ja wiem - z plotek jak gadałem z kuzynostwem.
1. Wzięli mu telefon i komputer, żeby zobaczyć co on tam ma i nagrać ich programy.
2. Znaleźli mu ponoć mieszkanie (bo mieszkał z rodzicami) na wynajem za "psie pieniądze"
3. Pracował całe życie na produkcji za gówno pensje a teraz zmienił pracę i ponoć zarabia "nieźle"

Jehowcy tak działają?
Bo może i mi by załatwili lepszą robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@kodecss: tak, mogą w ten sposób "pomagać", ale ogólnie nie polecam wstąpienia do tej sekty, jak sam widzisz, relacje rodzinne to jest potem jakiś dramat. Oczywiście "bracia" w sekcie pomagają, dopóki jest się świadkiem jehowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zmienisz poglądy, to udają że Cię nie znają. Jak chcesz poczytać na mirko coś więcej o nich, to zapraszam na mój tag #nowomowajehowych (jest przestój, ale wrócę
@itsover: jeśli ktoś zgodzi się za pracę zostac niewolnikiem organizacji i chodzić z ulatkwni za darmo i nie parę godzin miesięcznie tylko kilkanaście albo kiladziesiat...w zamian za pracę u świadka ...