Wpis z mikrobloga

@kacpervfr: najprościej tłumacząc - konsole z tej generacji (oprócz zajebistego gamecube) nie udostępniały sygnału cyfrowego na wtyczkę. czyli sygnał generowany na chipie konsoli był konwertowany na analogowy i szedł dopiero na kabel (component jest analogowy). citrus3000psi robi układ, który pomija konwersję wewnątrz konsoli i wypuszcza czysty, bezstratny sygnał cyfrowy HDMI. zrobił to już dla n64, ps1 i xboxa, następny w kolejce jest ps2:
https://www.reddit.com/r/ps2/comments/sbfg9p/a_photo_of_the_ps2_digital_ps2_hdmi_citrus3000psi/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kacpervfr: to loteria. Kiedyś kupowałem z olx allegro takie wynalazki i były w różnym stanie, ale każda wyła i wymagała fachowego spa czyli odcięcia czapki IHS od rdzenia CPU i nałożenia świeżej pasty

Trafiły się dwie sprawne, po reballingu, jedynie głośne czyli te 2 lata na pewno komuś podziały (już ich nie mam) .
Trzecia sprawna (nigdy nie otwierana), ale potem ją ubilem bo umarła na GLOD. Płyta główna nie przeżyła
@adrjenq: pytanie czy jak już się ładujesz w emulatory to nie lepiej na piecu to zrobić i mieć w dupie cfw i tego typu fikołki. wiadomo wszystko się rozchodzi o kasę, ale granie na natywnym sprzęcie jednak jest nie do podrobienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inrzynier: nie ma z tym za duzo fikołków. Przy CFW jeden raz instaluje się paczkę plików konfiguracyjnych i tyle. Pozniej Wystarczy wrzucić obraz ISO z grą na dysk albo grać z pendrive.

PS3 jest dość tanie, a dualshock dobrze oddaje feeling gier na PS2. Gry na PS2 używały zmiennej siły nacisku i granie na innym padzie niż dualshock w jakieś hardkorowe zręcznościówki to dla mnie była męczarnia. Próbowałem emulacji ps2 na
@kacpervfr: po co wogle to kupowac? a ps2 mozna kupic nawet i z uwalonym laserem byle ta karte pamieci miec i dysk sata z chinskim network adapterem

ja bym juz nie kupil tak jak nie kupilem saturna i dreamcasta, byly juz za drogie no i ch bylo za pozno