Wpis z mikrobloga

Mam zagwozdkę.

Planuję kupić Yamahę MT07, podobne moce w nakedach mam już za sobą (ER6n).

MEGA kusi mnie MT09, ale trochę cykam się przez opinie, że ten moto ciągle się pcha na koło, a zbytnim tego fanem nie jestem.
Podobno można tak (na początku ofc) dobrać mapę i kontrolę trakcji, że spotulnieje na poziom MT07 i z czasem można wbijać się wyżej.

Co byście wybrali?
Obydwa nowe.

#motocykle
  • 24
@takumisan te teksty z pchaniem na koło można wrzucić między bajki. Chcesz to się pchają, nie chcesz to nie. Mam nakeda z mocą 160KM i nie uważam żeby pchał się na koło ale może to kwestia że jest na wale.
@MisPalkis
@PancakeV
Nie ma demowek, na nowe czeka się po kilka miesięcy, używane składaki zza granicy chodzą po chorych cenach. Kilkuletni, niepewny mt07 chodzi kilka tysięcy taniej niż nówka z salonu. Rok temu było spokojniej, nie wiem co się #!$%@?.
@PancakeV myślę że jakbym po odbiorze i przejechaniu 100km stwierdził że to nie dla mnie, to mógłbym wyjść na 0 albo nawet zarobić. Widziałem już w tym roku modele 2021 z polskiego salonu, z przebiegiem 1-2k, które szły za 33k, podczas gdy salonowka kosztowała 33 300. Tak jak mówiłem, w tym roku cos ludziom #!$%@? na punkcie mtka. Śledziłem jeszcze ceny z650 i tam sprawa wygląda zupełnie inaczej, używki mocno tracą na
@takumisan: MT07 nie da Ci wiele więcej radości niż Er6n, szybko zapragniesz mocniejszego moto. Bierz mt09, ogarniesz taki przeskok, ponieważ 09 ma mapy zapłonu i kontrolę trakcji, na najsłabszej mapie silnika i z kontrola trakcji ustawiona na max nie jest zrywany i szalony, bardziej przypomina Er6n :)
@takumisan:

MEGA kusi mnie MT09, ale trochę cykam się przez opinie, że ten moto ciągle się pcha na koło, a zbytnim tego fanem nie jestem.

Skoro boisz się, że motocykl będzie wchodził na gumę po mocniejszym odkręceniu to po co ci mocniejsze Moto? Dla zasady?