Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co sądzicie o sytuacji na rozmowach rekrutacyjnych, że Wy się pokazujecie na kamerce przez cały czas trwania rozmowy, a osoby Was rekrutujące w ogóle kamerki nie włączają i nawet nie mówią dlaczego? Chodzę ostatnio na rozmowy i na 5 rozmów na jednej się tylko zdarzyło, że rekruterzy techniczni się pokazali na kamerce przez cały czas trwania spotkania. I jakimś przypadkiem to spotkanie miało najbardziej przyjazną atmosferę, a nie sucha odpytka i strzelanie pytaniami.

Według mnie to brak szacunku jest trochę, a rozmowa służy obu stronom do nawiązania współpracy, a ja nawet nie mam możliwości zobaczyć swoich ewentualnych przyszłych współpracowników/przełożonych. Czuję się jakby się stawiali z góry na lepszej pozycji, a mi jedyne co pozostaje to mówić do pustych profilówek na Teamsach, nawet nie wiadomo gdzie wzrok wbić. Ty się musisz naszykować, uczesać, ubrać jakoś, a potem nawet nie wiesz, ile mniej więcej ma lat osoba, która Cię odpytuje xD

♯programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #rozmowakwalifikacyjna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a8a90c924ad7d1568c1a66
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
klikacz dżawa w wersyji skryba: Z takim kijem nie powiem gdzie to nic dziwnego, że masz złą opinię o rekrutacjach.
Na luzie, wyłączona kamerka - rekruter jako gospodarz narzuca format - albo włączamy albo nie. Jeśli jest więcej osób to też nic nowego bo akurat to, że komuś coś w firmie nie działa to przecież chleb powszedni. Plus czasem może ktoś wyglądać niewyjściowo a o uczestnictwie w rekrutacji mógł się dowiedzieć
@AnonimoweMirkoWyznania: mialem taka sytuacje - ja z kamera, a 4 technicznych rekruterow bez. Czulem sie troche jak w tym memie z blondynka i murzynami xD ale ostatecznie poszedlem tam, i po prostu tu nikt kamery nie uzywa - siedze tu pol miesiaca, i raz widzialem wlaczona kamere - na powitalnym callu z menago xD